maandag, 31 augustus 2015 02:00

Wat hoort bij wie?

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Mowgli en Shanti zijn elkaars beste vriendjes, maar soms snappen ze echt niets van elkaar. Jongens en meisjes zijn op veel manieren het zelfde, maar op sommige punten zijn ze totaal anders. Ze vinden andere dingen leuk en in sommige dingen zijn meisjes beter, in weer andere dingen zijn de jongens weer beter. Met deze activiteit krijgen de welpen hier een beetje een beeld van.

Beschrijving van de activiteit

Per nest krijgen de welpen een vel papier. Links boven aan het vel staat jongens en rechts bovenaan staat meisjes. Daarnaast krijgen de kinderen een stapeltje met briefjes met daarop dingen die typisch jongens of typisch meisjes zijn en dingen die bij allebei passen. De welpen moeten per nest gaan kijken waar wel een kaartje past. Past het echt bij een jongen, dan plakken ze het kaartje links. Past het echt bij een meisje, dan plakken ze het rechts. Past het bij beiden, dan zoeken ze een plekje in het midden.

Als alle nesten klaar zijn, gaan we vergelijken of alle nesten het met elkaar eens zijn.

Voorbereidingstijd

Ongeveer 15 minuten voor het voorbereiden van kaartjes en vellen.

Benodigd materiaal

  • Grote vellen papier.
  • Lijm/ plakband.
  • Diverse kaartjes met typische jongens / meisjesdingen en dingen die bij beiden passen.
  • Voorbeelden:
    • Meisjes: roze, barbies, prinsessen, elfjes, bloemen, ballet.
    • Jongens: blauw, ballen, gi Joe, auto's, stoeien.
    • Beide: groen, gamen (mindcraft), hockey, snoep.
Lees 1759 keer Laatst aangepast op dinsdag, 08 december 2020 11:18
Log in om reacties te plaatsen