donderdag, 17 oktober 2019 17:04

Actief zeilspel (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Goed leren omgaan met de boot, snel reageren en leren samenwerken met je ploeg.

Beschrijving van de activiteit

De groep wordt in twee groepen verdeeld (bijvoorbeeld twee boten per groep). Iedere boot krijgt een plankje met 5 spijkers of oogjes waaraan 5 ballonnen vastgeknoopt kunnen worden en een stok met een spijker waarmee de ballonnen stuk geprikt kunnen worden.

Er worden twee posten uitgezet, bijvoorbeeld ieder aan een kant van de plas. Iedere groep heeft zij eigen post. Op deze post moeten de ballonnen gehaald worden, die daarna aan het plankje gebonden worden en achter de boot gehangen.

Dan moeten ze naar de overkant zeilen om te laten zien hoeveel ballonnen zij achter de boot hebben hangen. Onderweg van de ene naar de andere post, zowel heen als terugweg mogen de ballonnen door de andere groep stuk geprikt worden.

Tien meter rond de post is een vrije zone waarin geen ballonnen kapot geprikt mogen worden. Iedere keer als een boot zijn ballonnen heeft laten tellen bij de post, moet hij weer terug naar zijn eigen post.

Alle leden worden bij het spel betrokken, om te zeilen om te prikken iemand om te kijken voor de boten van de tegenpartij, niemand hoeft passief in de boot te blijven zitten terwijl de 'ploegleider' zeilt.

Benodigd materiaal

 • Minimaal 2 ploegen met een vlet
 • Per vlet een plankje met 5 spijkers of oogjes
 • Per Vlet een stok met een spijker
 • veel ballonnen.
 • Open water
   

Veiligheid

 • Zorg voor een stuk afgebakend vaarwater.
 • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

 • Stand en bediening van de zeilen
 • Sturen, Roer en Schrootbediening
 • Bovenwinds gelegen punt kunnen bezeilen
 • Opkruisen 
 • Gijpen en gijpen kunnen vermijden
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
Lees 2120 keer Laatst aangepast op zondag, 29 augustus 2021 19:49
Log in om reacties te plaatsen