donderdag, 17 oktober 2019 13:56

Expiditie Robinson voor Welpen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel van deze activiteit is, is dat de welpen leren samenwerken in een team. Daarnaast leren ze samen met de leiding hoe je vuur moet maken.

Beschrijving van de activiteit

We beginnen met 2 teams. Team Noord en Team Zuid. 

1eproef: Evenwichtsproef

Ronde 1

We beginnen met de 2 gym banken, die zetten we naast elkaar. De kinderen moeten per team op 1 bank gaan staan. Ze moeten zonder dat ze de grond aanraken, van groot naar klein gaan staan op de bank. Het team die dit als snelste doet, die wint. 

Als er iemand van de bank valt, is dit team automatisch af. Het team dat wint krijgt 1 marshmallow

Ronde 2

Deze keer maken we het extra spannend en draaien we de bank om. Heel het team gaat op de balk staan. Ze moeten opdrachten uitvoeren op de balk, zonder de grond aan te raken. Valt er iemand van de bank, dan doet die persoon niet meer mee. Het team die na 3 minuten de meeste mensen op de bank heeft staan, wint en krijgt het aantal marshmallows die nog op de bank staan. 

2eproef: Samenwerkingsproef

De teams moeten een parcours van pionnen (checkpoints) afleggen. Elk team heeft 1 thuishonk, waar allerlei attributen op liggen (1 ring, 2 bezems, 1 bal, 4 lintjes). Het doel is om de bal te vervoeren met de attributen en die in de overkant in de prullenbak te gooien, dit moet allemaal zonder dat de bal de grond raakt en zonder dat een persoon de bal aan raakt. De bal mag alleen aangeraakt worden, wanneer die in de prullenbak gegooid moet worden. Tussen de thuishonk en de prullenbak, zitten 3 checkpoints. Het doel is om de bal op de pion stil te leggen, daarna mag het volgende 2tal met andere attributen de bal naar het volgende checkpoint brengen. Als de bal onderweg valt, moet je naar je vorige checkpoint en daar opnieuw beginnen.  Het team die als eerste de bal in de prullenbak gooit wint 2 marshmallows. 

3eproef: Eetproef

Blinddoek alle kinderen en laat ze vijf verschillende dingen proeven. Zoete chocolade, zure augurk, cocktailworstje, enzovoort. Per goed geraden eten, krijgt het team 1 marshmallow. 

4eproef : Los de rebus op.

Maak een rebus, met als oplossing waar de welpen wat spullen kunnen vinden voor het maken van vuur.

Het team met de meeste marshmallows, mag als eerste 2 leiding kiezen, die mee helpt met de vuur proef.

5eproef: Vuur proef

De twee teams met behulp van de gekozen leiding, moeten proberen als eerste het touwtje los te branden. Het team die dit als eerste lukt, wint het hele spel. 

Op het einde mogen ze de marshmallows die ze gewonnen hebben, roosteren boven het vuur. 

Benodigd materiaal

 • Gym banken
 • 6 pionnen
 • 2 tafels (als thuishonken)
 • 2 ringen van karton of plastic (de bedoeling is dat de bal daarop kan liggen, dus moet ongeveer net iets kleiner zijn dan een bal)
 • 4 bezems of stokken
 • 2 ballen
 • 8 lintjes
 • Prullenbak of korfbalkorf
 • Eten dat de welpen gaan proeven.
 • Marshmallows 
 • Touw, dat doorgebrand mag worden
 • Aanmaakblokjes
 • Aansteker of lucifers
 • Hout
 • Emmer water

Veiligheid

Zorg er goed voor dat je leiding uitlegt hoe vuur gemaakt moet worden. Leg duidelijk uit wat de gevaren van vuur zijn, zodat ze hier mee om kunnen gaan.

Lees 1181 keer Laatst aangepast op donderdag, 17 oktober 2019 16:58
Log in om reacties te plaatsen