zondag, 24 maart 2019 11:01

Onderwater fotografie (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Onder water is veel meer te zien dan je zou verwachten als je er in zwemt of erop zeilt. Om het leven onder het wateroppervlak te kunnen zien kan je snorkelen of gaan duiken. Maar je kan ook een ‘onderwaterkijker’ maken om onder water te zien en foto’s te maken!

Beschrijving van de activiteit

Kijk op internet hoe je een ‘onderwater-kijker’ maakt. Vraag zo nodig hulp om de kijker te maken en ga aan de waterkant of vanuit een vlet of kano kijken welke dingen je onderwater kan zien met je kijker. Test de kijker op waterdichtheid en maak daarna 5 verschillende scherpe foto’s van de bodem met een compactcamera of een smartphone in jouw onderwaterkijker, zonder het water troebel te maken en zonder een flitser te gebruiken. Zorg dat er herkenbare voorwerpen, plantjes of diertjes te zien zijn op de foto. Zoek met je nest op internet op welke plantjes of diertjes je hebt gezien.

Benodigd materiaal

  • Camera of smartphone
  • Glazen of hardplastic plaatje
  • Huishoudfolie
  • Elastiekjes
  • Plastic emmertje (bv van Griekse yoghurt) of frisdrank fles
  • Duct tape

Veiligheid

  • Aan boord van kano of vlet dragen we een reddingsvest.
  • Bij te koud weer is er kans op onderkoeling.
  • Let bijeen glazen plaatje op dat je geen snijwonden krijgt! Laat je evt helpen door leiding.

Tips

Op internet staan voorbeelden van onderwaterkijkers.

Lees 410 keer Laatst aangepast op zondag, 08 maart 2020 15:46
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

BuitenlevenExpressie

Duur

1 - 2 uur2 - 3 uur

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen

Leeftijdsgroep

15-18 explorers18-21 roverscouts

Locatie

Op en om het water

Voorbereidingstijd

1 - 2 uur