zondag, 10 maart 2019 10:32

Lege flessen actie

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Geld ophalen voor de groep door lege (statiegeld) flessen op te halen en in te leveren.

Beschrijving van de activiteit

Intro voor bevers

Stuiter zit op het dorpsplein op een bankje. Hij wil graag iets leuks doen, naar het zwembad of een (binnen)speeltuin. Noa komt aanlopen en stuiter vraagt: "Noa neem jij mij mee?" Noa legt aan Stuiter uit dat dat soort dingen geld kosten, en Stuiter niet voldoende in zijn portemonnee heeft zitten. Stuiter pakt zijn portemonnee en ziet dat er inderdaad bijna geen geld in zit. Samen met Noa bedenkt hij hoe hij aan geld kan komen. Zo kan Stuiter geld verdienen door verschillende klusjes te doen voor de inwoners van Hotsjietonia (heitje voor een karweitje) maar ook flessen naar de naar de winkel brengen. Stuiter kiest voor flessen weg brengen.

Intro voor welpen

Mowgli en Shanti zitten in Haveli te kijken. Ze willen graag gave activiteiten doen in een mooi gebouw in Haveli, maar dat kost allemaal geld. Raksha komt met een gaaf idee: Iedereen in Havelie gebruikt wel flessen, en op veel zit statie geld. Als we nou voor de inwoners van de Jungle die lege flessen ophalen en naar de supermarkt brengen, dan mogen we het geld misschien gebruiken voor de groep. Shanti en Mowgli worden gelijk enthousiast en gaan met dit gave idee aan de slag!

Stappenplan

Stap 1: ​Kondig overal aan dat je flessen inzamelt voor je scouting groep. Maak samen met de welen een flyer dat er een flessenactie komt.

Stap 2: Iedereen op de hoogte? Pak een grote tas en start met inzamelen van lege statiegeldflessen.

Stap 3: Lever de flessen in bij de supermarkt en stort de opbrengst op de groepsrekening.

Benodigd materiaal

  • Materialen om flyers te maken
  • Aantal grote tassen
  • Mensen die lege flessen willen inleveren

Veiligheid

Bevers (en jonge welpen) zijn nog te jong om zelf naar de winkel te lopen. Loop met hen mee naar de winkel.

Tips

  • Met de oudere speltakken kun je deze actie ook doen. Loof een prijsje uit voor diegene die het meeste geld ophaald.
  • Geef de actie rugbaarheid door op meerdere manieren 'reclame' te maken. Bijvoorbeeld door artikelen in de plaatselijke krant, berichten op facebook, maar ook ouders goed in te lichten in een brief.
  • Download: Geld verdienen voor je groep: maak het leuk en leerzaam.
  • Activiteit welpen en de week van het geld.
Lees 903 keer Laatst aangepast op zondag, 08 september 2019 11:07
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

IdentiteitSamenleving

Duur

1 - 2 uur

Groepsgrootte

1-8 personen8-15 personen15 of meer

Leeftijdsgroep

5-7 bevers7-11 welpen

Locatie

Stad

Toekomstthema's

Trots en zichtbaar