maandag, 31 augustus 2015 02:00

Seinvlaggen met levend stratego

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak scouts bewust van verschillende communicatievormen en maak kennis met seinvlaggen.

Beschrijving van de activiteit

De groep wordt in twee aparte groepen verdeeld. Vervolgens krijgt elke groep een post. Tussen de twee posten is het speelveld. Bij elke post is staf aanwezig en hangt er een rij seinvlaggen. Dit is bijvoorbeeld een woord, zin of willekeurige rij zodanig opgehangen dat men aardig dicht bij moet komen op zo'n meter of 10 á 20 om ze te zien. De kinderen mogen niet binnen het bepaalde afstand van 5 meter van de andere groep z'n post komen. Ieder kind krijgt een levend stratego kaartje en kan de kinderen van het andere team tikken. Dit verloopt het zelfde als normaal levend stratego. Het kaartje "vlag" wordt niet in het spel gebracht.

Echter, het doel van het spel is anders dan bij levend stratego. Het doel is namelijk om de betekenis van de rij seinvlaggen van het andere team te ontcijferen. Hiertoe moeten de kinderen dus proberen de andere post te naderen, tenminste 1 vlag bekijken en te onthouden (ook z'n plek onthouden, bijv. de 3e van links) en terug gaan naar hun eigen post. Hier ligt een lijst met seinvlaggen en hun betekenis. Als een kind bij z'n post komt en nog van een bepaalde vlag weet hoe hij er uit zag, vertelt hij dit tegen de leiding, die bijhoud welke letters/cijfers er al zijn gezien en het woord of de zin opbouwt.

Het klinkt ingewikkeld, maar ook met welpen is het te doen als het ze goed wordt uitgelegd.

Voorbereidingstijd

15 minuten.

Benodigd materiaal

  • Levend stratego kaartjes.
  • Voldoende seinvlaggen om 2 woorden of zinnen te maken.
  • 2 lijsten met seinvlaggen en hun betekenis.
  • Pen en papier om bij te houden wat je al weet (door de leiding).

Tips

  • Zorg dat het spel goed begrepen wordt (zeker bij welpen).
  • Let er op dat kinderen zonder kaartje terug keren naar hun post.
  • Let er op dat het woord of de zin niet belachelijk lang is.
  • Kijk voor andere stratego varianten op Levend stratego.

Veiligheid

  • Speelveld duidelijk aangeven en niet te groot maken.
Lees 4480 keer Laatst aangepast op maandag, 24 januari 2022 19:17
Meer in deze categorie: « Drie is teveel Levend pong »
Log in om reacties te plaatsen