maandag, 31 augustus 2015 02:00

Drie is teveel

Beoordeel dit item
(3 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De conditie en het reactievermogen van de deelnemers verbeteren.

Beschrijving van de activiteit

De jeugdleden staan in een kring, in tweetallen achter elkaar. Één deelnemer is de tikker en één is de loper. De tikker heeft als doel de loper te tikken, wanneer dit gebeurt worden hun rollen omgedraaid en is de huidige loper de tikker. Wanneer de loper moe wordt, kan hij voor of achter een tweetal gaan staan. Degene die dan aan de andere kant van het gevormde drietal staat, is loper geworden, want 'drie is teveel'. De tikker kan pas een 'pauze' nemen, wanneer hij getikt heeft, want dan is hij loper en kan hij bij een tweetal gaan staan. Bij het spel kan niemand af raken, dus het spel gaat net zo lang door tot je als leider bepaalt dat het leuk geweest is.

Voorbereidingstijd

Geen.

Benodigd materiaal

  • Niets.

Tips

  • Variëer het spel door de jeugdleden bijvoorbeeld in tweetallen verdeeld op de grond te laten liggen, waardoor het plotseling opstaan lastiger wordt. 

Veiligheid

  • Let op dat dit spel op bijvoorbeeld een tegelvloer bij wat ruwer spel (scouts en explorers) vervelende verwondingen kan opleveren.
Lees 6511 keer Laatst aangepast op vrijdag, 04 december 2020 17:18
Log in om reacties te plaatsen