maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kook een ei in een ui

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kinderen het begrip bij brengen dat er alternative manieren van koken bestaan. Daarnaast het koken op houtvuur leren/oefenen.

Beschrijving van de activiteit

Eerst wordt er goed vuur gestookt. Na een tijdje ontstaat er een goede laag gloeide houtskooltjes. Tijdens het vuurstoken kunnen de kinderen hun ei in ui voorbereiden. Dit doen ze door van de ui het topje af te snijden (deze te bewaren!) en vervolgens de ui met een mesje of klein lepeltje goed uithollen zonder de zijkant van de ui te beschadigen. Als de ui goed genoeg uitgehold is kan het ei erin gegoten worden (dus ei stuk breken en het eiwit en eigeel erin gieten). Dan gaat het afgesneden topje van de ui er weer bovenop en vervolgens verpak je de hele ui goed in met aluminiumfolie. Dat gehele pakketje leg je ongeveer een half uur tussen de houtskooltjes en laat je het eitje in de ui langzaam koken. Na een tijdje haal je het pakketje uit het vuur en pel je de ui van het gekooktje eitje af. Eet smakelijk, maar pas op: het is heet!

Voorbereidingstijd

De tijd die je nodig hebt voor het inkopen van de benodigde materialen en het hout verzamelen/zagen/hakken voor het houtvuur. Voor bevers en welpen maakt de leiding het vuur van tevoren aan. Voor bevers holt leiding daarnaast van tevoren de uiten uit.

Benodigd materiaal

  • 1 ui p.p.
  • 1 ei p.p.
  • Zout en peper.
  • Aluminiumfolie.
  • Mesjes/lepels.
  • Vuurbak/vuurkorf.
  • Hout.

Veiligheid

  • Let op de veiligheid omtrent het vuur. Zet een emmer water bij het vuur om evt te blussen of te warm geworden vingers te koelen.
  • Let op onhandigheden bij het uitpellen van de ui als het gedaan wordt met een scherp mesje. Zet de pleisters klaar.
Lees 3742 keer Laatst aangepast op vrijdag, 04 december 2020 17:17
Log in om reacties te plaatsen