maandag, 31 augustus 2015 02:00

Hollandse hindernis leeuwen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met deze activiteit kun je de basistechnieken weer oefenen op een leuke manier. Ook is het goed voor de samenwerking, door veel van dit soort activiteiten te doen zorg je ervoor dat jou explorerafdeling meer één groep wordt.

Beschrijving van de activiteit

Hollandse leeuwen, maar dan met zelfgemaakte hindernissen ertussen. We beginnen natuurlijk met het bouwen van de hindernissen. Je zegt dan tegen beide teams dat ze een aantal hindernissen moeten maken voor de andere groep. Wat ze nog niet weten is dat zij hier zelf ook overheen moeten. Hiermee voorkom je dat de hindernissen makkelijk gemaakt worden.

Een aantal voorbeelden van hindernissen zijn:

 • Net waar je onderdoor moet kruipen.
 • Tonnen waar overheen gebalanceerd moet worden.
 • Evenwichtsbalk.
 • Evenwichtstouwen.
 • Doolhof.
 • Zigzagparcours.

Wees hiermee creatief en maak (met respect) gebruik van de natuur. Maar zorg wel voor een aantal voorbeelden als je de groep vertelt wat er gaat gebeuren. Zo zorg je ervoor dat er al wat inspiratie komt voor andere hindernissen. Als de hindernissen zijn gebouwd kun je beginnen met het spel Hollandse leeuwen, waarbij nu de hindernissen in de weg staan om het spel ingewikkelder te maken.

Benodigd materiaal

 • Piopalen.
 • Touwen.
 • Evt. banken.
 • Regentonnen.
 • Afzetlint.
 • Net.
 • Haringen.
 • Je eigen creativiteit :).

Tips

 • Let er op dat de hindernissen uitdagend zijn, maar veiligheid gaat boven alles! Als de hindernis niet veilig is, dan kan spel niet beginnen. Maak de hindernis veilig of breek hem af als dat niet lukt.

Veiligheid

 • Zijn er hindernissen die onveilig zijn? Zorg ervoor dat deze hindernissen niet is het spel komen, of laat de kinderen een andere hindernis maken.
Lees 3610 keer Laatst aangepast op dinsdag, 01 december 2020 22:02
Meer in deze categorie: « Voetbalshirts kleuren Puzzeltijd »
Log in om reacties te plaatsen