maandag, 31 augustus 2015 02:00

Kleding uit andere landen

Beoordeel dit item
(4 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Deelnemers kennis laten maken met andere culturen en gewoontes.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Fleur Kleur en Noa kijken naar foto's van mensen in andere landen. Dat is vaak heel andere kleding dan bij ons.

Thema introductie welpen

Mor is altijd enorm gefacineerd door de kleding die mensen dragen en best wel jaloers dat ze elke dag iets anders aan kunnen trekken. Akela weet dat de kleding die mensen dragen in elk land ook weer anders is. 

Het spel

Verzamel kledingstukken uit andere landen (sombrero, burka, sarong, etc.) en vraag aan de kinderen welk kledingstuk bij welk land hoort. Je kunt het met de kinderen (vooral met welpen) ook hebben over het verplicht dragen van bepaalde kleding (bijvoorbeeld schooluniform in Engeland, hoofdoek in Islamitische landen). Word je in Nederland ook verplicht om bepaalde kleding te dragen? Voor bevers is het moeilijk om te bedenken in welk land die kleding gedragen wordt. Laat er plaatjes van zien. Je kan het land noemen. Maar ze hoeven dat niet te onthouden. 

Speel vervolgens een variant op stoelendans: Leg één kledingstuk minder neer dan het aantal deelnemers. Zolang de muziek speelt, loopt iedereen langs de kleding. Zodra de muziek stopt, zoekt iedereen een kledingstuk. Heb je geen kledingstuk, dan doe je niet meer mee. Daarna wordt er weer een kledingstuk weggehaald en begint de muziek opnieuw. Wie geen kledingstuk meer kan vinden doet niet meer mee, net zolang tot er één deelnemer overblijft. Dit is de winnaar.

Voorbereidingstijd

Het zoeken naar de juiste artikelen per land, vraagt voldoende voorbereiding.

Benodigd materiaal

  • Kledingstukken uit andere landen.
  • Foto's of plaatjes van de vlaggen van de landen.
  • Plaatjes van mensen in kleding uit andere landen.

Tips

  • Om het nog moeilijker te maken: welke vlag hoort bij dat land bij dat bepaalde kledingstuk?
Lees 3814 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 12:16
Log in om reacties te plaatsen