maandag, 31 augustus 2015 02:00

Welke dieren leven in de jungle?

Beoordeel dit item
(19 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Leer de verschillende namen van de jungledieren kennen.

Beschrijving van de activiteit

Baloe is het enige 'vreemde dier' dat toegelaten is tot de raad van de horde. Baloe is de slaperige bruine beer die aan de welpen de wet van de jungle onderricht. Baloe leert de jonge dieren en Mowgli alles over de jungle, zodat zij zich, als ze volwassen zijn, zelfstandig kunnen bewegen. Welke bewoners leven in de jungle? Er worden twee reeksen briefjes gemaakt: één met de namen van de bewoners en één met hun betekenis, bijvoorbeeld: Bagheera - zwarte panter; Baloe - bruine beer; Kaa - slang.

Elke welp krijgt een briefje op zijn rug, behalve enkele welpen die "tikker" zijn. Alle getikte welpen worden op één plaats bij elkaar gebracht. Vinden zij de welp met het overeenkomende briefje, dan krijgen ze hun vrijheid terug.

Voorbereidingstijd

5 tot 10 minuten.

Benodigd materiaal

  • Post-it blaadjes of stukken papier.
  • Spelden of plakband.
  • Pennen.
  • Namenlijst van de jungledieren: Akela - oudste wolf, Bagheera - vriendelijke panter, Baloe - bruine beer, Broer wolf - goede wolvenvriend, Chil - wouw (vogel), Hathi - olifant, Ikki - stekelvarken, Jacala - krokodil, Kaa - slang, Malchi - grote vis, Mang - vleermuis, Marala - flamingo, Mor - pauw, Oe - schildpad, Raksha - moeder wolf, Rikki Tikki Tavi - mangoest, Shere Khan - tijger, Tabaqui - jakhals, Vader wolf - vader wolf.

Tips

  • Dit is een perfect spel aan het begin van het seizoen als er veel nieuwe welpen naar de horde overgevlogen zijn.
  • Er kan ook een levend kwartetspel gespeeld worden (overeenkomstig de dieren, die in de rimboeverhalen voorkomen).
  • Er kan ook een memoryspel mee gespeeld worden (Scoutingmemory).
Lees 16416 keer Laatst aangepast op maandag, 17 augustus 2020 19:52
Meer in deze categorie: « Facebook live Meester-woorden »
Log in om reacties te plaatsen