maandag, 31 augustus 2015 02:00

Gekleurde boswandeling met Bas Bos en Rebbel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Heb jij ze al gezien? De eerste bloemetjes komen alweer uit de grond. Dat kan maar één ding betekenen: We gaan lekker een boswandeling maken met Rebbel en Bas Bos. Natuurlijk mag Hond ook mee. Als we bij een open veld komen zien we allemaal gekleurde bloemen staan. Paars, geel, wit… Dat zijn nou krokussen, vertelt Bas Bos. “Als je goed kijkt zie je veel meer kleuren in het bos dan alleen maar bruin en groen”, zegt Rebbel. “Je moet alleen wel goed zoeken!”

Beschrijving van de activiteit

Dit spel is het leukste om echt in het bos te doen, maar het kan natuurlijk ook in een parkje. Rebbel - de spelleidster - roept een kleur, bijvoorbeeld geel. Alle bevers moeten dan iets geels zoeken, bijvoorbeeld een paardenbloem. Wie heeft die als eerste gevonden? Je kunt de kinderen ook zelf een volgende kleur laten noemen.

Voorbereidingstijd

Geen. Hoewel het verstandig is om van tevoren even een ‘kleurrijk’ stukje bos op te zoeken en/of een stuk waar ze mogen zoeken af te zetten. In dat geval 10 minuten.

Benodigd materiaal

  • Geen materiaal benodigd.

Tips

  • In de lente, zomer en herfst is meer kleur in de natuur te ontdekken dan in de winter.
Lees 4251 keer Laatst aangepast op maandag, 02 november 2020 19:34
Log in om reacties te plaatsen