maandag, 31 augustus 2015 02:00

De mooiste van de wereld

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Scouts gaan op onderzoek uit naar wie de mooiste is in de wereld. Wat maakt iemand mooi en hoe denken ze daar over? Ze komen er achter dat elke cultuur andere uiterlijke kenmerken als mooi bestempelt en mooi zijn dus eigenlijk maar subjectief is.

Beschrijving van de activiteit

Scouts gaan op zoek (internet/bibliotheek) naar drie plaatjes van vrouwen/mannen die volgens dat land/die cultuur mooi zijn. Wat maakt hen mooi volgens die cultuur? (uiterlijk, gezichtvorm, kleding, karakter) Waarin verschilt het van onze cultuur? Hoe komt dat denk je? Laat de scouts een omtrek van zichzelf tekenen. Hierin schrijven ze welke innerlijke schoonheid ze hebben. Wat vinden ze belangrijker?

Voorbereidingstijd

Geen.

Benodigd materiaal

  • Toegang tot internet is noodzakelijk.

Tips

  • Probeer bij de nabespreking door te vragen. Hoe kijken de scouts tegen zichzelf aan in vergelijking met de andere vrouwen/mannen?
  • Deze activiteit is geschikt voor fase 1 (Ik) van de Development Award.
Lees 1627 keer Laatst aangepast op woensdag, 30 september 2020 22:14
Meer in deze categorie: « Andermans huid In de schijnwerper »
Log in om reacties te plaatsen