maandag, 31 augustus 2015 02:00

Levend tafelvoetbal

Beoordeel dit item
(4 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Samenwerken met je teamgenoten en de personen die aan dezelfde 'paal' zitten.

Beschrijving van de activiteit

Levend tafelvoetbal spreekt eigenlijk vanzelf. De groep wordt in twee teams gedeeld. Daarvan gaan er 8 in het veld en is er 1 de keeper. Degenen die in het veld staan, krijgen een klimtuigje om en gaan aan de paal vast. Ze zitten zo vast dat ze wel naar links en naar rechts kunnen bewegen maar niet naar voren en naar achteren. Ze zitten met 4 mensen aan één paal.

De 4 mensen die aan één paal zitten, moeten elkaars handen vasthouden zodat ze een levend tafelvoetbal effect krijgen doordat ze allemaal naar links of naar rechts moeten. Als ze de handen los doen, krijgt de tegenpartij een vrije schop vanaf de paal die het dichtste bij de keeper staat.

De keeper komt ook in een tuigje, maar dat tuigje zit aan een katrol vast in de boom. Als de bal uit is, moet de scheidsrechter de bal pakken en weer in het veld brengen. Het veld is opgebouwd uit 8 bomen of palen (in de tekening bruin). Tussen die bomen of palen zitten weer palen. Die zullen ongeveer 4 tot 5 meter zijn. Daar moeten we even naar kijken of er goede liggen en hoever de bomen van elkaar staan. Aan iedere horizontale paal zitten 4 tuigjes, daar moeten de spelers in.

Eventueel zou je de 'tafel' door scouts zelf kunnen laten maken om er pionieren bij te betrekken.

Benodigd materiaal

  • Palen.
  • Klimtuigjes (of iets anders waarmee de spelers aan de palen vastzitten).
  • Touw.
  • Voetbal.
  • Katrol.
  • Bomen.

Tips

  • De palen moeten niet op hoofdhoogte zitten.
  • De tuigjes mogen niet te strak zitten.
Lees 7263 keer Laatst aangepast op woensdag, 30 september 2020 21:44
Log in om reacties te plaatsen