maandag, 31 augustus 2015 02:00

Burchtenspel

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel van het spel is om drie dezelfde voorwerpen te verzamelen uit de burchten van de andere groepen.

Beschrijving

Als eerste moet je groepen maken. Het aantal kinderen per groep hangt af van het totaal aantal deelnemers. Iedere groep maakt een burcht. Als je veel tijd hebt kun je hiervoor een echte burcht laten bouwen met materialen uit het bos, of met oude bouwmaterialen. Als je weinig tijd hebt is de burcht een met lint of touw afgezet vierkant in het speelveld. Daarna geef je ze een x aantal voorwerpen (kunnen stukken fruit zijn of iets anders, maar van elk voorwerp krijgen ze er maar 1). De kinderen moeten de voorwerpen in hun burcht leggen. Ieder kind krijgt een kaart uit een deck met kaarten. Daarna is het de bedoeling dat ze voorwerpen uit een andere burcht verzamelen en terugbrengen naar hun eigen burcht. Onderweg kunnen de kinderen elkaar tikken. Ze moeten elkaar dan hun kaart tonen. Het kind met de hoogste kaart wint. Alleen de twee kan de aas verslaan. Als een kind getikt wordt met een voorwerp in zijn hand en de laagste kaart heeft moet hij dit voorwerp ook inleveren. Als een groep van een voorwerp alle exemplaren heeft verzameld (dus bijvoorbeeld bij drie burchten in totaal drie appels gehaald), dan heeft die groep gewonnen. Let goed op dat de kinderen niet met meer dan 1 kaart rondlopen, want hiermee kunnen ze valsspelen.

Voorbereidingstijd

Maximaal 15 minunten.

Benodigd materiaal

  • Een x aantal voorwerpen. Met bijvoorbeeld vier groepen moet je vier appels hebben, met drie groepen drie appels enzovoorts.
Lees 6763 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 22:52
Meer in deze categorie: « Wie is het? Namen spinnenweb »
Log in om reacties te plaatsen