maandag, 31 augustus 2015 02:00

Sauna maken

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Een sauna maken om lekker in op te warmen voordat je daarna in het ijskoude water springt! Het is erg lekker, cool en ook nog eens goed voor de huid!

Beschrijving van de activiteit

Het begint met het maken van een groot kampvuur, leg in het kampvuur enkele grote keien. Vervolgens graaf je een groot gat. De grootte van het gat is afhankelijk van het aantal personen dat in de sauna moet. Voor 2 á 3 mensen raad ik aan een gat te graven van 1m breed 2 m lang +/- 30 cm diep. Als dit klaar is zet je een stok van ruim een meter lang in het midden van de kuil en legt het zeil er overheen.

Zorg dat het zeil over de hele kuil heen is "gespannen". Begraaf alle uiteinden van het zeil behalve 1 smalle kant (ingang) met zand. Zorg er voor dat het redelijk luchtdicht is. Haal vervolgens met een schep de ondertussen roodheet geworden keien uit het vuur en leg ze in de sauna gelijk binnen rechts (niet in het midden). Neem veel water mee in de sauna (jerrycan, colaflessen). Kruip allemaal de sauna in en de laatste trekt het laatste stuk zeil omlaag en doet er wat zand over.

In de sauna gooi je beetje bij beetje water over de hete stenen tot een aangename temperatuur wordt bereikt. Als je er uit komt gelijk een koude douche nemen of in het water springen!

Voorbereidingstijd

2,5 uur.

Materiaal

 • Schep.
 • Zeil.
 • Stok.
 • Jerrycan.
 • Kampvuur.
 • Water.

Tips

 • Kijk uit voor de stenen, die zijn heet! (Je kunt er ook een kuiltje voor graven om te voorkomen dat je je er aan brand).
 • Zorg dat iedereen die er in gaat genoeg water heeft gedronken van te voren.

Veiligheid

 • De stenen niet aanraken.
 • Kijk uit met mensen met astma.
 • Veel water drinken van te voren, neem desnoods een flesje mee de sauna in.
Lees 3941 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 22:49
Log in om reacties te plaatsen