maandag, 31 augustus 2015 02:00

Bankrovers/bierviltjesspel (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De dief is tijdens zijn vlucht zijn buit verloren en daardoor is de waardevolle buit in het water terecht gekomen. De ploegen krijgen de opdracht om het geld op te vissen en daar is haast bij want het "geld" blijft niet heel lang drijven.

Beschrijving van de activiteit

Themaintroductie welpen

Bij de Khaali Jagah-vlakte is het een drukte van jewelste: er is een bank beroofd en de rovers zijn gevlucht per speedboot, maar hebben onderweg hun buit verloren. De politie is achter de bankrovers aan. Het is aan de welpen om de verloren buit uit het water te vissen.

De activiteit

Er is een bank beroofd, de rovers zijn gevlucht per speedboot, maar hebben onderweg hun buit verloren. De politie is achter de bankrovers aan. Het is aan de scouts om de verloren buit uit het water te vissen.

Maak de buit zo: neem een pak bierviltjes en zet er met een dikke watervaste stift op: 1, 2 en 5, of maak nep briefgeld. Stop het nepgeld (met een luchtbel) in ziplokzakjes en gooi de 'buit' op een gunstige plaats in het water, bijvoorbeeld vanaf een brug. Gooi het wel zo dat de boten niet te dicht bij elkaar komen. Wie vist het hoogste bedrag op?

Voorbereidingstijd

Ongeveer 15 tot 30 minuten.

Benodigd materiaal

  • Een vlet per ploeg.
  • Bierviltjes voorzien van getal (getekend met watervaste stift).
  • Papieren nepgeld.
  • Ziplockzakjes.

Veiligheid

Tips

  • Als je bierviltjes gebruikt, moet er weining tijd ziten tussen het uitstrooien en opvissen, de bierviltjes zakken snel naar de bodem.
  • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:
  • Roeitechnieken en roeicommando’s kunnen uitvoeren
  • Roeicommando’s kunnen geven
  • (CWO RB 1/2,3 Eisen Praktijk)
  • (CWO RB 3 Eisen Praktijk)
Lees 5229 keer Laatst aangepast op donderdag, 21 oktober 2021 23:34
Log in om reacties te plaatsen