maandag, 31 augustus 2015 02:00

Vlammende houtsoorten

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Houtsoorten leren onderscheiden en oefenen met stoken.

Beschrijving van de activiteit

Deze activiteit kun je verdelen over twee bijeenkomsten, maar kan (als het hout goed droog is) ook in 1 opkomst gepland worden. De scouts krijgen de opdracht om hout te gaan sprokkelen, maar niet zomaar. Ze moeten verschillende soorten hout verzamelen en die op aparte stapels verzamelen. Laat ze vertellen wat de verschillende soorten hout zijn en hoe je ze kunt onderscheiden. Laat het hout drogen. Neem het hout mee naar de stookplaats en maak met de elke houtsoort een kampvuur. Welk vuur is het gemakkelijkst aan te steken? Welke brandt het langste? Misschien stinkt het wel of brandt het juist heel snel op? Welke houtsoort komt als beste stookhout naar voren?

Voorbereidingstijd

Als je zelf niet (meer) goed het verschil weet tussen verschillende houtsoorten, dan is een korte voorbereiding op internet wellicht handig. Je kunt wellicht ook een checklist maken voor je scouts aan de hand waarvan ze zelf de houtsoorten kunnen onderscheiden.

Benodigd materiaal

  • Sprokkelhout.
  • Vuur.
  • Stookplaats.
  • Brandpreventiemiddelen.

Tips

Veiligheid

Lees 2295 keer Laatst aangepast op maandag, 07 september 2020 20:32
Meer in deze categorie: « Uilenbraakbal uitpluizen Maffiaspel »
Log in om reacties te plaatsen