maandag, 31 augustus 2015 02:00

Speurtocht met Natuurwerkdag

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Organiseer een speurtocht met opdrachten die betrekking hebben op de omgeving waar de speurtocht gelopen wordt.

Beschrijving van de activiteit

Ziet Chil het goed als hij hoog boven de jungle vliegt? Is daar nu een hele grote boom omgevallen? Langzaam daalt Chil richting Haveli en ziet nog net een van de bewoners weglopen met een grote zaag en bijl. Chil vliegt nog sneller om er zeker van te zijn dat hij het goed ziet. Gelukkig ziet Chil als hij neerdaalt naast de omgehakte boom, dat het een dode boom was die ook al helemaal geen bladeren meer had en sinds de laatste herfststorm al bijna dreigde om te vallen. Nu de boom is omgehakt (hoe vervelend Chil dat ook vindt), kunnen er geen ongelukken gebeuren door vallende takken. Chil kijkt nog even om zich heen en vraagt zich dan af of de welpen wel weten hoe in hun omgeving de natuur er uitziet.

Organiseer een speurtocht met opdrachten die betrekking hebben op de omgeving waar de speurtocht gelopen wordt. Enkele voorbeelden zijn:

Voorbereidingstijd

Deze speurtocht vraagt een goede voorbereiding waarbij je al snel aan een halve dag moet denken. Afhankelijk van jullie kennis en vaardigheden voor het maken van de juiste opdrachten, komen daar nog een of meerdere uren bij.

Benodigd materiaal

  • Een goede route.
  • Zoekkaarten.
  • Natuur.
  • Zoek- en vergrootglaasjes.
  • PH-testers van het water.

Tips

Veiligheid

  • Natuurlijk lopen de welpen in groepjes met iemand van de leiding.
  • Heeft de leiding een mobiele telefoon meegenomen met voldoende beltegoed en stroom.
  • Neemt de leiding een eenvoudig EHBO-set mee.
  • Is de route van te voren met alle deelnemers doorgesproken.
  • En heeft de leiding met de leiding van een andere speltak geregeld dat hij/zij in geval van nood een auto ter beschikking heeft.
Lees 2900 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 14:44
Meer in deze categorie: « Eerste hulp bij... Dit ben ik! »
Log in om reacties te plaatsen