zondag, 24 maart 2024 12:00

Kgati, zuid Afrikaans touwtjespringen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Touwtje springen zoals ze dat doen bij de Tswana stam uit de provincie Noord-Wes, Zuid Afrika.

Beschrijving van de activiteit

Twee personen houden elk een uiteinde van het touw vast. Het touw wordt 3 keer gedraaid en dan omhoog gehouden. Dat wordt steeds herhaald. Je loopt onder het touw, terwijl het omhoog gehouden worden. Daarna spring je 3 keer in het touw en je springt eruit als het touw weer omhoog gehouden wordt. De anderen doen daarna hetzelfde. Je bent af als je het ritme verstoort, ‘vergeet te springen’ of als je blijft haken in het touw. Dan ben jij diegene die het touw moet vasthouden en draaien.

Benodigd materiaal

Touw van 3 à 4 meter

Veiligheid

Kies een egale ondergrond zonder kuilen of obstakels

Aanvullende informatie

Lees 114 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2024 15:28
Log in om reacties te plaatsen