zondag, 24 maart 2024 12:11

Bati, Trefbal uit Zuid Afrika

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Dit spel wordt veel gespeeld in Zuid-Afrika. Het is onbekend waar het vandaan komt, maar toch leuk om te doen! Het doel is halen van punten door het rechtzetten van blikjes, zonder afgegooid te worden.

Beschrijving van de activiteit

Je bepaalt het midden van het veld en zet daar de blikjes naast elkaar, van groot naar klein op een rij. Het ene team, A, gooit met de bal en het andere team, B, verdedigt de blikjes. De spelers van A staan aan de kopse kanten van het veld met de bal. Één speler van B staat naast de blikjes en de ander begint naast het veld. Partij A probeert de blikjes met de bal om te gooien. De speler van B, die in het veld staat, moet de blikjes ophalen en weer recht zetten. Partij A probeert de blikjes om te gooien of de speler van de tegenpartij te raken, die de blikjes opraapt en neerzet. Als het de speler van B lukt de blikjes terug te zetten zonder afgegooid te worden krijgt B een punt. Lukt dat niet, dan neemt de andere speler van B het over, totdat ze allebei afgegooid zijn. Dan gaat de beurt naar de partij A en kan deze partij punten scoren.

Benodigd materiaal

Aanvullende informatie

Lees 226 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2024 14:44
Log in om reacties te plaatsen