zondag, 26 november 2023 01:51

Bloeiend scheurenpad

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kom er achter wat er zou gebeuren als je zaadjes in de voegen en scheuren van een voetgangerspad strooit.

Beschrijving van de activiteit

Een verhard pad naar je clubhuis ziet er al snel saai uit. Zeker als er na jaren trouw gebruik er inmiddels scheuren in te zien zijn. Zo'n pad is echter heel gemakkelijk en snel op te vrolijken! Doe de jassen aan en ga met de bevers naar buiten met een ieder een zakjes bloemzaadjes. Tussen ieder leeg voegje en scheurtje past wel een zaadje.

Na een paar maanden wanneer de zaadjes in de lente zijn uitgegroeid tot een kleurig ontvangst, herinner de bevers er dan aan dat dat komt door hun goede werk. Bedank de bevers ook namens de insecten zoals de bijen en vlinders.

Thema bevers

Rozemarijn heeft uit haar tuin een zakjes met zaadjes meegenomen. Wat zullen we hier mee doen? Na wat nadenken weet je het! Ze wil graag Keet Kleur opvrolijken met een kleurrijk bloemenpad. Willen de bevers haar daar bij helpen? De zaadjes passen tussen alle kleine scheuren en voegen van de tegels waardoor over een paar maanden in de lente iedereen hiervan versteld zal staan. Ook de insecten!

Benodigd materiaal

  • Zaadjes van verschillende soorten bloemen
  • Evt. een bezem om de zaadjes goed tussen de voegen te vegen
  • Evt. een voegenkrabber om wat meer ruimte te maken
  • Evt. een gieter om de zaadjes wakker te laten schikken voor een vliegende start

Veiligheid

Let op verkeersveiligheid.

Tips

  • Doe deze activiteit in de maanden van het jaar dat optimaal is voor het strooien van de zaadjes. Afhankelijk van het soort zaadjes, is dit meestal in het najaar. Maar weidebloemen kunnen bijvoorbeeld ook in de lente (maart, april, mei) gestrooid worden om in dat jaar nog bloemen te krijgen.
  • Om de bevers te helpen met gelijkmatig en spaarzaam zaaien, kan je ook de zaden mengen met wat (vochtig) zand.
  • Geef de bevers een zakje om mee naar huis te nemen en tussen de tegels voor hun eigen huis te strooien. 

Aanvullende informatie

Lees 420 keer Laatst aangepast op maandag, 27 november 2023 00:30
Meer in deze categorie: « Peddeldans (Waterspel) Zaadbommen »
Log in om reacties te plaatsen