zondag, 12 november 2023 12:27

Bas Bos en de vogel van de zon

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Aan de hand van de mythe van: "de vogel van de zon" heeft bas bos activiteiten rond om licht en donker.

Beschrijving van de activiteit

Bas Bos heeft een bijzondere vogel bij zich: een Feniks. Hij verteld de Egyptische mythe over de vogel Feniks (Phoenix). De zon ziet de prachtige Phoenix en zegt dat hij altijd de vogel van de zon zal zijn en het eeuwige leven krijgt. Maar na vijfhonderd jaar voelt de Phoenix zich oud en vraagt aan de zon om hem weer jong te maken. De Phoenix verbrandt en het enige wat achter blijft is een hoopje zilvergrijze as. Een jonge Phoenix komt onder de as vandaan. Iedere vijfhonderd jaar vliegt de vogel van het oosten naar het westen om jong te worden.

Bas Bos heeft in het bos met waxine lichtjes de vliegroute van de Feniks uitgezet. Bij elke 5 waxine lichtjes is er een spel wat met de mythe te maken heeft. Bijvoorbeeld:

  • Een feniks legt geen eieren: doe een eieren race (ei op een lepel)
  • Een feniks word geboren geboren uit as (schatgraven in 'as')
  • Een feniks zingt een lied voor jouw alleen (samen een lied zingen)
  • Een feniks wordt opgejaagd on]m zijn veren te bemachtigen (tikspel met veren)
  • verzin nog meer activiteiten voor onderweg

Benodigd materiaal

  • De mythe van De vogel van de zon in het lang
  • Waxine lichtjes in potjes
  • Materialen voor de spelletjes

Veiligheid

Kies de plekken van de spelletjes bewust. Bij sommige spelen is het bijvoorbeeld verstandiger om bijvoorbeeld vlakke ondergrond te hebben om goed te kunnen rennen. Hou Hiermee rekening bij het uitzetten van je route

Tips

.

Aanvullende informatie

Lees 303 keer Laatst aangepast op zondag, 12 november 2023 14:40
Log in om reacties te plaatsen