woensdag, 26 april 2023 22:40

Hiken in vervlogen tijden

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Een hike lopen op verouderde kaarten.

Beschrijving van de activiteit

Zoals iedereen weet worden er regelmatig nieuwe wijken en bijbehorende wegen aangelegd. Dit is belangrijk voor onder andere nieuwe huisvesting en verbeteringen van onveilige verkeers situaties. Kaarten worden dus regelmatig aangepast aan de nieuwe situatie, maar dit levert ook een mooie mogelijk op om de oudere jeugdleden te plagen met kaartjes technieken. De explorers of roverscouts zetten in grorpjes een hike uit in de omgeving van het clubhuis maar niet op een kaart van nu, maar op 1 van 50 of 100 jaar geleden. 

Vervolgens gaan ze elkaars hike proberen te lopen. 

Benodigd materiaal

  • Oude kaarten van bijvoorbeeld topo tijdreis of fysiek oude kaarten van jou omgeving
  • Kaarthoekmeters 
  • Kompassen

Veiligheid

Let op verkeersveiligheid.

Tips

Geef eventueel elk groepje een kaart uit een andere tijd hierdoor krijgen ze ook bij het lopen een onbekende kaart.

Aanvullende informatie

Lees 537 keer Laatst aangepast op dinsdag, 02 mei 2023 21:44
Log in om reacties te plaatsen