woensdag, 03 augustus 2022 20:32

Duurzame sketches

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Wordt je op een humoristische manier bewust van wat je zou moeten doen voor een duurzaamheidsdoel en wat je vooral zou moeten laten.

Beschrijving van de activiteit

Voor een eerlijke en duurzame wereld in 2030 zijn er 17 doelen die de wereld verbeteren opgesteld. Voorbeelden van deze SDG's (Sustainable Development Goals of Duurzame Ontwikkelingsdoelen) zijn geen honger, gendergelijkheid en schoon water en sanitair.

Vorm met je troep of afdeling kleine groepjes van 2 tot 3 personen. Nu is het de bedoeling dat elk groepje uit de schaal met opgevouwen kaartjes er willekeurig een pakt.

Vervolgens is het de bedoeling om binnen deze ontwikkelingsdoel een sketch uit te voeren waarbij er aan de ene kant wordt laten zien wat er zeker niet gedaan moet worden om dit doel te bereiken en aan de andere kant wat er zeker wel gedaan moet worden. Hoe meer overdreven en absurd de voorgestelde situatie is, hoe grappiger en leuker. Laat ze eerst brainstormen, en vervolgens uitwerken wat er allemaal nodig is voor de sketch. Denk aan omgeving, kleding, attributen, en wat er precies gezegd moet worden.

De 17 doelen

 • SDG 1: Geen armoede
 • SDG 2: Geen honger
 • SDG 3: Goede gezondheid en welzijn
 • SDG 4: Kwaliteitsonderwijs
 • SDG 5: Gendergelijkheid
 • SDG 6: Schoon water en sanitair
 • SDG 7: Betaalbare en duurzame energie
 • SDG 8: Eerlijk werk en economische groei
 • SDG 9: Industrie, innovatie en infrastructuur
 • SDG 10: Ongelijkheid verminderen
 • SDG 11: Duurzame steden en gemeenschappen
 • SDG 12: Verantwoorde consumptie en productie
 • SDG 13: Klimaatactie
 • SDG 14: Leven in het water
 • SDG 15: Leven op het land
 • SDG 16: Vrede, justitie en sterke publieke diensten
 • SDG 17: Partnerschap om doelstellingen te bereiken

Benodigd materiaal

 • Schaal of bak met voor iedere duurzaamheidsdoel een opgevouwen kaartje
 • Opnameapparatuur (bijvoorbeeld een mobieltje)
 • Eventueel attributen afhankelijk van de bedachtte sketch

Veiligheid

Zorg dat iedereen wat te doen heeft en er dus een eerlijke taakverdeling is.

Tips

 • Als je 8 groepjes of minder hebt, kan je ze ook twee kaartjes per groepje laten pakken. Dan hebben ze zelf iets meer keuze mogelijkheid in welke ze uitwerken, of afhankelijk van de tijd moeten ze twee sketches uitwerken.
 • Voor inspiratie voor een sketch in een bepaald ontwikkelingsdoel, kan je ook jezelf verder inlezen in de bijbehorende targets. Die zijn namelijk iets concreter.
 • Wanneer er iemand van de leden of de (bege)leiding goed is in het bewerken van beeldmateriaal, vraag dan of deze persoon dit op wil pakken. Plan gelijk het moment in waarop de filmpjes gezamenlijk bekeken zullen worden, zodat er een duidelijke deadline is en het niet oneindig op de plank blijft liggen wat zonde zou zijn.
 • Ook is het mogelijk de sketches als een toneelstukje op te voeren. Voordeel daarvan is dat je een gezellige gezamelijke afsluiting hebt die na die bijeenkomst duidelijk is afgelopen. Nadeel is wel dat je beperkter bent in je sketches omdat je wat minder vrij bent in je omgeving.

Aanvullende informatie

Lees 804 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 augustus 2022 23:07
Log in om reacties te plaatsen