zaterdag, 30 april 2022 16:31

Sokkeltocht: Jouw Scouting in en na oorlogstijd

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bewust nadenken over scouting in en na oorlogstijd.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Op het dorpsplein van Hotsjietonia ziet Stuiter een oude foto hangen. Hij word nieuwschierig: Wie was dat? En wat voor uniform draagt hij / zij? Noa veeld dat dit een scout is en dat hij in de tweede wereld oorlog niet naar scouting mocht, maar omdat hij wel mensen wou helpen heeft hij nu een ere plaats op het dorpslein. Samen lopen Noa en Stuiter langs nog meer helden.

Thema introductie welpen

Akela en Chil staan samen in Haveli. Er worden overal sokkels geplaatst van familie van Chil en Akela. Zij hebben in de tweede wereld oorlog in het verzet gestreden. Mowgli en Shanti gaan via een tocht langs alle sokkels.

De activiteit

Ga opzoek naar relevante verhalen over Scouting in de Tweede Wereldoorlog. Het liefst van locale scouting helden die actief waren in het verzet tijdens de tweede wereldoorlog.

Zet hierna een (sokkel)tocht uit. Hierbij plaats je de helden verhalen op sokkels op interessante / relevante plekken onderweg. Bijvoorbeeld bij herdenkings monumenten, maar ook bijvoobeeld bij het huis van deze scouts ef plekken waar ze gewerkt hebben.

Benodigd materiaal

  • Een tocht
  • Database met o.a. scouts in het  verzet, scouting groepen die vernoemd zijn naar verzetshelden enzovoord
  • Netwerk oorlogsbronnen: interessante informatie over scouting in de oorlog

Tips

Voer het samen uit met de plaatselijke oranje vereniging voor meer publiciteit.

Ben je enthousiast over dit thema en/of wil je er meer over weten? Kijk dan op vrijheid.scouting.nl

Daar vind je onder andere het verhalenproject met verschillende persoonlijke verhalen van scouts die in de oorlog actief waren. Klik op het kaartje om te zien welke verhalen zich bij jou in de buurt hebben afgespeeld.

 

Aanvullende informatie

Lees 945 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 april 2024 18:14
Log in om reacties te plaatsen