zondag, 03 april 2022 14:11

Op reis door Belgie en Duitsland

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers gaan op reis door Belgie en Duitsland.

Beschrijving van de activiteit

Sterre en Steven varen vaak met hun boot. Niet alleen in Nederland, maar ook in andere landen van Europa. Zo zijn ze in Duitsland en België geweest. Ze hebben daar beroemde gebouwen gezien. Daar hebben ze foto’s van gemaakt. En natuurlijk hebben ze foto's van rivieren en huizen op de oever gemaakt. Stuiter kijkt naar die foto’s en doet er spelletjes mee. 

Memoryspel

Op tafel liggen een aantal plaatjes van gebouwen in Duitsland en/of België.  Van elke gebouw zijn er twee plaatjes. De bevers spelen er een memory spel mee.

Welk gebouw heb ik gekozen?

Op tafel liggen plaatjes van gebouwen in Duitsland en/of België met de afbeelding naar boven, van elk gebouw een plaatje. Een bever kiest een plaatje uit, maar pakt die niet. De andere bevers raden door vragen te stellen welk plaatje de bever had gekozen. Bijvoorbeeld: staat er een boom op, staat er een brug op, staat er een toren op. Op de vragen wordt met ja of nee geantwoord. Zo zullen de bevers erachter komen welke plaatjes het niet zijn. Als ze daar in de loop van de vragen achter komen, kunnen ze (om het overzichtelijker te maken) in overleg met elkaar en met de leiding die plaatjes weghalen. Dan blijft er nog maar één plaatje over.

Benodigd materiaal

  • Plaatjes van gebouwen en rivieren in Duitsland en Belgie (zie bijlagen)
  • Print de plaatjes voor het memoryspel twee keer op stevig papier.
  • Voor het raad-spel is een keer printen voldoende.

Tips

  • Je kan je plaatjes van Belgie en Duitsland van elk land apart gebruiken. Of beide landen tegelijk.
  • Misschien zijn er bevers die in Belgie of Duitsland zijn geweest en er wat over willen vertellen.
Lees 709 keer Laatst aangepast op zondag, 01 mei 2022 11:11
Log in om reacties te plaatsen