zondag, 20 februari 2022 14:31

Hartenjagen in de natuur

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Hartvormen in de natuur ontdekken.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Rebbel is helemaal verliefd op Bas Bos en ziet overal om haar heen hartjes. Ze verteld aan Stuiter dat een hart symbool staat voor liefde. Terwijl ze met Stuiter door de tuin loopt verteld ze dat de liefde wel heel mooi wordt gesymboliseerd door twee parende waterjuffers die zich in hartvorm verstrengelen tijdens het paren. Of de halzen in hartvorm van een koppeltje ‘verliefde’ zwanen. Terwijl ze dit zegt wijst ze de voornbeelden aan.

Als je erop let dan kom je de hartvorm op allerlei manieren tegen in de natuur. Er zijn hartvormige boombladeren, bloemen die op hartjes lijken en wolken in de vorm van een hart. Je kunt een hart zien tussen takken, een steen vinden in hartvorm, of mos op een boom waar je een hart in ziet.

Thema introductie welpen

Raksha is helemaal verliefd op Vader Wolf en ziet overal om haar heen hartjes. Ze verteld aan Mowgli en Shanti dat een hart symbool staat voor liefde. Terwijl ze met Mowgli en Shanti langs de Talaab poel loopt verteld ze dat de liefde wel heel mooi wordt gesymboliseerd door twee parende waterjuffers die zich in hartvorm verstrengelen tijdens het paren. Of de halzen in hartvorm van een koppeltje ‘verliefde’ zwanen. Terwijl ze dit zegt wijst ze de voornbeelden aan.

Als je erop let dan kom je de hartvorm op allerlei manieren tegen in de natuur. Er zijn hartvormige boombladeren, bloemen die op hartjes lijken en wolken in de vorm van een hart. Je kunt een hart zien tussen takken, een steen vinden in hartvorm, of mos op een boom waar je een hart in ziet.

De activiteit

Hartenjagen:

Ga op jacht naar natuurlijke hartvormen in de omgeving en andere symbolen van liefde, zoals bijvoorbeeld twee innig verstrengelde bomen. Neem er een mooie foto van.

Knutselen:

Maak zelf een hart om op te hangen als versiering of om cadeau te geven aan iemand die je lief vindt. Zoek buiten op de grond naar twijgjes die je gemakkelijk kunt buigen. Bundel de twijgjes, wikkel er ijzerdraad omheen, buig en zet vast in de vorm van een hart. De basis van het hart is nu klaar en al hartstikke mooi. Wil je het hart nog mooier maken, ga dan op zoek naar bladeren, bloemen, mos, dennenappels, besjes, veren etc. om het hart mee te versieren.

Benodigd materiaal

  • Fototoestel
  • IJzerdraad
  • Twijgjes en natuurlijke materialen
Lees 805 keer Laatst aangepast op maandag, 14 maart 2022 11:18
Log in om reacties te plaatsen