vrijdag, 29 oktober 2021 12:40

Mowgli en het Vredesvuur

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De welpen maken kennis met het Vredeslicht, weten wat het Vredeslicht inhoud en dragen bij aan de verspreiding van het Vredeslicht. Ze maken een lantaarn van een blikje, zodat zij aan het eind van de opkomst het Vredeslicht ook mee kunnen nemen om te delen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie Welpen

Mowgli en Shanti zijn op bezoek bij de Raadsrots en genieten van de warmte van een kampvuur samen de anderen bewoners van de Jungle. Er zijn veel gasten uit alle uithoeken van de jungle en daarbuiten. Aan het einde van de bijeenkomst vertrekken de gasten en steekt iedereen een lantaarn aan aan het grote vuur. " Wat doen die mensen daar Shanti?" vraagt Mowgli. Shanti legt hem uit dat de bewoners van de jungle een stukje vuur meenemen om dit zelf weer door te geven. " We delen samen het Vredeslicht en hopen dat iedereen in vrede gaat en dit op zijn beurt doorgeeft. Zo maken we samen een zee van licht in de donkere tijd" " Wat mooi," zegt Mowgli zachtjes. " Mag ik die vrede ook verspreiden de jungle?" " Tuurlijk mag je meedelen, die vrede is voor iedereen, maar je moet het wel heel veilig meenemen en goed voor je vlammetje zorgen." Shanti geeft Mowgli een stevige lantaarn. Samen steken ze het lichtje in de lantaarn aan aan het Vredeslicht. Mowgli is klaar om te gaan. Onderweg door de jungle bedenkt hij dat hij zijn vrienden graag wil verrassen. Hij gaat direct door naar de Guha grotten en maakt hier een klein kampvuurtje, wat hij aansteekt met het Vredeslichtje dat hij van Shanti gekregen heeft. Wat zullen zijn vrienden opkijken....! Langzaam komen de dieren van de jungle naar de Guha grotten. Ze zijn nieuwsgierig naar het kampvuur en het licht in de lantaarn. Mowgli begint hen te vertellen over zijn bijzondere ervaring en de wens het Vredeslicht ook met zijn vrienden te delen, samen maken ze moeie lantaarns om daarin het vuur mee te nemen

De activiteit

 • Bekijk samen met de welpen op de site www.vredeslicht.nl welke reis het Vredeslicht heeft afgelegd voordat het in Nederland aankomt. Bespreek wat het Vredeslicht inhoudt of nodig iemand uit die hier meer over kan vertellen. Bespreek samen met de welpen met wie zij dit Vredeslicht kunnen delen. Dit kan een familielid zijn, een leerkracht, maar ook een eenzame oudere , een zorgcentrum of kerk. Sommige groepen geven het Vredeslicht door aan  hun burgemeester.
 • Zorg vooraf voor ontvangst van het Vredeslicht voor je eigen groep. Zoek hiervoor eventueel contact met de provinciale ambassadeur via de website van Vredeslicht Nederland.

Vredeslicht lantaarn maken - Blik

 • Verzamel vooraf blikken en vul deze met water. Vries de blikken in.
 • Teken een patroon op papier (je kunt bijvoorbeeld een leuk plaatje van internet halen)
 • Wikkel je papier om het blikje heen en plak de uiteindes eventueel vast met tape zodat het blaadje goed blijft zitten. Dan ga je om de 1 à 1,5 centimeter een gaatje in het blikje slaan met een spijker. Omdat er ijs in het blikje zit, zal het blik niet indeuken.
 • Wanneer je hele plaatje in gaatjes op het blik staat en je hebt ook nog twee extra gaten geslagen voor het ijzerdraadje waaraan je de lantaarn straks kunt vasthouden, dan laat je er warm water op stromen, zodat het ijs eruit valt.
 • Steek het ijzerdraad door de extra gaten en buig het om. Doe een  theelichtje in het blikje en je lantaarn van blik is klaar!
 • Steek aan het einde van de opkomst deze lantaarns aan met het Vredeslicht en geef deze lantaarns mee naar huis. Zo kunnen de welpen zelf bijdragen aan de verspreiding van het Vredeslicht.

Benodigd materiaal

 • Blik, gevuld met bevroren water.
 • Viltstift of potlood
 • Papier
 • Plaatje op papier
 • Hamer
 • Spijker
 • Handdoek
 • IJzerdraad
 • Knijptang

Veiligheid

 • Let op; aan de binnenkant van de blikjes komen scherpe uitsteeksels door het maken van de gaatjes. Zorg ervoor dat je je niet openhaalt bij het aansteken van de lichtjes in de lantaarns.
 • Zorg ervoor dat je bij het branden van de lantaarns de handvatten naar de zijkant kunt wegklappen. Zeker bij een ijzerdraadje kan dit erg heet worden.

Tips

 • Vraag ouders vooraf om blikken op te sparen en vraag of de welpen benodigde gereedschappen, voorzien van naam, willen meenemen.
 • Zoek vooraf contact met de provinciale ambassadeurs voor het ophalen van het Vredeslicht of een bijeenkomst in jouw provincie.
 • Zorg vooraf voor communicatie naar de ouders. Zo weten ze wat voor intentie het Vredeslicht heeft en wat de bedoeling is van de verspreiding.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 16 Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid.
Lees 975 keer Laatst aangepast op donderdag, 25 november 2021 08:37
Log in om reacties te plaatsen