woensdag, 28 april 2021 01:30

Een gigantisch vliegtuig

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Vouw een zo groot mogelijke papieren of kartonnen vliegtuig dat tenminste 10 meter ver kan vliegen.

Beschrijving van de activiteit

introductie voor welpen

Mowgli en Shanti zitten bij de Nishaani-plaats als ze Marala zien aankomen vliegen. Zonder amper haar vleugels te bewegen zweeft ze even rond voordat ze haar poten uit steekt om te landen. Shanti lijkt het omzettend fijn om zo te kunnen vliegen, maar ja ze heeft geen vleugels. Maar Marala heeft wel een idee om iets anders te laten vliegen. Ze legt ze uit hoe ze een vliegtuig kunnen voouwen. Hoe groot kunnen ze hun vliegtuig maken?

het spel

Lukt het jullie ook om iets te laten vliegen? Bijvoorbeeld een gigantisch vliegtuig?

Om dit record te winnen, moet je samen met jouw nest een zo groot mogelijk vliegtuig vouwen van papier en/of karton. Verzamel met jouw nest zoveel mogelijk papier of karton. Plak papier en karton aan elkaar om een zo groot mogelijk papieren of kartonnen vlak te maken. Vouw hiervan een zo groot mogelijk vliegtuig en laat het vliegtuig ten minste 10 meter zelfstandig vliegen. En, kwamen er veel mensen kijken naar jullie recordpoging? en welk nest heeft het vliegtuig gevouwen wat de langste afstand heeft gevlogen?

Bewijs

Maak een filmpje waarop het vliegtuig te zien is met een rolmaat ernaast. Zoom in op de rolmaat, zodat de lengte van het vliegtuig zichtbaar is. Film het startpunt (pion) en laat een welp in het filmpje vanaf het startpunt tien hele grote stappen zetten en het eindpunt met een pion markeren. Laat vervolgens het vliegtuig ten minste 10 meter vliegen van pion naar pion. Het filmpje mag niet worden bewerkt.

Voorwaarden

  • De lengte van het vliegtuig bepaalt de grote van het vliegtuig (het gaat dus niet om de breedte van bijvoorbeeld de vleugels).
  • Het vliegtuig mag alleen bestaan uit de beschreven materialen.
  • Het vliegtuig moet minimaal 10 meter zelfstandig vliegen.
  • Het vliegtuig moet de afstand van pion naar pion afleggen.
  • De pionnen staan 10 meter uit elkaar (10 hele grote stappen van een welp).
  • Bij een gelijke eindstand, wint de horde die als eerste het record instuurde.

Benodigd materiaal

Papier en/of karton, plakband, duct tape, lijm, rolmaat, pionnen en camera.

Tips

Kijk voor vouw ideetjes op https://www.vliegtuigjevouwen.nl/

Lees 1049 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 13:55
Log in om reacties te plaatsen