zondag, 18 april 2021 14:43

Ervaar de wereld op een andere manier

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Verplaatsen in de lichaamshouding van een ander.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Bij het wolven hol staan een aantal spelen in een soort parcours uitgezet. Bij elk spel staat een ander jungle dier, maar elk spel is niet echt geschikt voor het dier wat er bij staat. Kunnen Mowgli en Shanti bedenken  hoe alle spelen geschikt kunnen worden voor elk jungledier

De activiteit

Er ligt een route door het bos. Er zijn opdrachten en dierenkaartjes. Op de opdrachtenkaartjes staan opdrachten die door het afgebeelde dier moeilijk uit te voeren zijn. De kinderen zoeken naar oplossingen. Dit kan als een circuit spel gespeeld worden. De opdrachten worden zo in kleine groepjes gedaan. 

Voorbeelden van de opdrachten

Dier

Opdracht

Hathi Maak je zo klein mogelijk
Ikke Gooi ballonnen over zonder deze te laten knappen
Malchi Vliegtuiges vouwen
Ka Niet in de knoop raken
Marala Zwemmen
Mang Iets zien in het licht
Oe Snelheids race

Benodigd materiaal

  • Kaartjes van de jungle dieren
  • Kaartjes met opdrachten en bijbehorende materialen
  • Kinderyoga kaartjes 

Veiligheid

Ruimte en plezier in het maken van de bewegingen.

Tips

Leg twee opdrachten neer. Een die moeilijk uitvoerbaar is in de gekozen houding en een die goed uitvoerbaar is. Zo ontdekken de kinderen dat een handicap betekent dat je iets wil doen waar je eigenlijk niet de juiste tools voor hebt. Dat je veel meer plezier hebt aan dingen die op jouw manier wel lukken.

Lees 1183 keer Laatst aangepast op donderdag, 12 augustus 2021 12:42
Log in om reacties te plaatsen