maandag, 31 augustus 2015 02:00

Overhandig als stam je eigen ‘gouden koets’

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De Gouden Koets was een geschenk van de bevolking van Amsterdam aan koningin Wilhelmina. Maak als stam een eigen ‘geschenk’ voor een persoon die zich ingezet heeft voor je stam of groep.

Beschrijving van de activiteit

De gouden koets heeft een jaarlijkse ceremoniële status, is gewoon van hout (met een laagje bladgoud). Een prachtig voorbeeld dus voor een ceremonieel voorwerp voor jou groep of stam. Rijk éénmalig (of jaarlijks) dit voorwerp uit aan iemand die zich op een bijzondere wijze heeft ingezet!
Het waarderen van inzet binnen de groep is een belangrijk goed en is natuurlijk iets waar jij met je stam aan bij kan dragen. Zorg dat je hierbij de identiteit van je stam gebruikt, dus dat je bijvoorbeeld een bepaald logo of naam laat terugkomen in het voorwerp.
Zorg dat het uitreiken van het ‘gouden koets’ natuurlijk ook geheel in ceremonie wordt uitgereikt. Natuurlijk bedenk je je eigen ceremonie. Zoek vooraf op internet verschillenede bestaande ceremonieën (onder andere muziek, aankleding etc).

Voorbereidingstijd

Beperkt.

Benodigd materiaal

Knutselmateriaal, zoals bijvoorbeeld papier mache, verf, etc.

Tips algemeen

  • Goud is hip, spuit het goud!
  • Zoek vooraf leuke voorbeelden op internet.
Lees 2586 keer Laatst aangepast op donderdag, 12 april 2018 13:26
Meer in deze categorie: « De Chinese muur Let's tango »
Log in om reacties te plaatsen