zondag, 07 februari 2021 21:39

Zeeslag de Film

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Elk heeft een functie of rol binnen het maken van de film. Vervolgens voeg je alles samen.

Beschrijving van de activiteit

De functies en rollen

Creëer een film over een zeeslag. Iedereen maakt een stukje.  Hierbij heeft elke persoon een rol die past bij zijn vaardigheid. Bij de film zijn de volgende rollen/functies:

  • Scriptschrijvers
  • Minimaal 2 acteurs
  • Een voice-over
  • Minimaal 2 scheepsmodel-makers (of regelaars)
  • Een model-decorbouwer

De aanpak

Deze film kun je volledig op afstand maken. Iedereen maakt een stukje van de film en dat ga je uiteindelijk samenvoegen tot één product. Je begint uiteraard met een script, je maakt een verhaal over een zeeslag. Dus je hebt twee partijen, hun schepen, en natuurlijk een aantal dramatische gesprekken. Daarna maak je een filmplan, hier bepaal je welke scènes filmt. Bijvoorbeeld een dialoog of een ‘zeeslag’ met de modellen.

Voor het filmen met de modellen kun je een geschilderde achtergrond gebruiken en eventueel echt water. Bij de dialogen/gesprekken kun je een virtuele achtergrond gebruiken. Sommige webcams bieden daar mogelijkheden voor. Soms kun je ook werken met een groene achtergrond die je later vervangt. De modellen voor de zeeslagen kun je zelf maken of die ergens regelen, ze hoeven niet super gedetailleerd te zijn als je niet al te dichtbij komt met een camera of ze slecht te zien zijn door bijvoorbeeld ‘mist’.

Het resultaat

Uiteindelijk ga je alle gefilmde stukjes samenvoegen en monteren tot een film. Je kunt een online première organiseren.

Benodigd materiaal

  • Vellen papier voor het script / scène-plan
  • Materiaal voor de modellen
  • Materiaal voor het mini-decor

Tips

  • Kijk goed naar de verschillende soorten software en de mogelijkheden.
  • Ga eerst eens op zoek naar bekende zeeslagen en maak er daar eens een van na.

Aanvullende informatie

Lees 1025 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 september 2023 21:46
Log in om reacties te plaatsen