woensdag, 06 januari 2021 20:05

Een extra warm vuur bouwen (reflectorvuur)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Met een simpele toevoeging aan een normaal vuur maak je een extra warm kampvuur!

Beschrijving van de activiteitreflectorvuur

Iedereen houdt natuurlijk van een lekker warm vuurtje. Met een simpele toevoeging aan een brandend vuurtje kun je een vuurtje extra warmte laten uitstralen. Hiervoor maak je gebruik van een zelfgemaakte reflector.

Je maakt de reflector van stevige natte blokken hout. De reflector zet je vervolgens naar de wind toegekeerd. Op die manier wordt de hitte van het vuur gereflecteerd. Een reflectorvuur is dan ook extra geschikt om jezelf goed warm te houden.

Vind je de reflector niet genoeg reflecteren? Dan kun je natuurlijk ook nog gebruik maken van aluminiumfolie. Wikkel deze om de reflector heen en je voelt al snel dat dit extra warmte oplevert.

Benodigd materiaal

  • Een aantal stevige stammen/stronken/blokken hout voor de reflector.
  • Zagen en bijlen om van de stammen/stronken/blokken hout de reflector te maken.

Veiligheid

  • Controleer als je vuur gaat maken altijd of het toegestaan is om vuur te maken via Natuurbrand risico.
  • Als je een vuur stookt, loop je altijd het risico dat je jezelf brandt. Let dus altijd goed op bij vuur en handel op de juiste manier bij brandwonden (zie ook het Handboek (kamp)vuur voor meer informatie).

Tips

Wil je nog meer over vuur weten en andere vuren maken? Bekijk dan het handboek (kamp)vuur, gemaakt door Scouting St. Martinus. 

Lees 1680 keer Laatst aangepast op zondag, 10 januari 2021 19:47
Log in om reacties te plaatsen