zaterdag, 26 december 2020 12:07

Maak je eigen dennen(appel)boom

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Staat jullie kerstboom al? Je kunt er ook één maken van dennenappels!

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Bas Bos zijn kerstboom staat al en wil graag even een lekkere wandeling maken. Fleur Kleur gaat met bem mee. samen verzamelen ze heel veel dennenappels. Bij het huis van Fleur Kleur krijgt ze een idee: we maken er een mooie kerstboom van!

Thema introductie welpen

Bij de Guha grotten staan veel dennenbomen. Rikki Tikki Tavi weet er wel raad mee: een hele mooie kerstboom van maken!

De activiteit

Ga eerst lekker het bos in en neem een grote tas mee. Verzamel zo veel dennenappels als je mee kunt nemen. Spreid ze thuis uit op tafel en ga er eens goed voor zitten :-)

Knip als eerste een cirkel uit karton. Dit is de voet van je boom. De grootte van de cirkel bepaalt hoe groot jouw boom wordt. Plak met een beetje lijm een laag dennenappels aan de buitenkant van je cirkel met de punt van de dennenappel naar buiten wijzend. Zorg dat de punten een beetje over het karton heen vallen zodat het karton zelf niet meer zichtbaar is. Begin met de grote dennenappels. Plak hier vervolgens laag voor laag, in steeds kleiner wordende cirkels, dennenappels bovenop. Kies voor elke laag dennenappels in een beetje vergelijkbare grootte. Hoe hoger je komt, hoe kleinere dennenappels je gebruikt. Eventuele gaten, kan je als laatste nog opvullen met hele kleine dennenappels.

Voilà, de basis van je boom staat! Nu hoef je hem alleen nog maar te versieren.

Benodigd materiaal

  • Heel veel dennenappels, zowel grote als kleine.
  • Lijm.
  • Karton.
  • Schaar.
  • Versierspullen zoals lampjes, hulsttakjes, kerstballen enzovoort.
Lees 1162 keer Laatst aangepast op zaterdag, 26 december 2020 12:20
Log in om reacties te plaatsen