dinsdag, 03 november 2020 13:52

Pepernoten Piramide dobbel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Samen een leuk dobbelspel spelen tijdens een sinterklaas opkomst.

Beschrijving van de activiteit

Pepernoten piramide dobbel speel je in nesten/ groepjes.

Elke speleri legt zes rijtjes pepernoten,  rechts voor zich neer, in de vorm van een piramide. Ieder rijtje bestaat uit een aantal pepernoten.  Je begint bij de onderste rij  van 6 pepernoten. Dan volgt er een rijtje erboven, bestaande uit 5 pepernoten, daar boven legt men een rijtje van 4 pepernoten. Daar weer boven legt men 3 pepernoten, vevolgens  legt men daarboven 2 pepernoten en tenslotte bovenaan 1 pepernoot.

Het spel gaat als volgt

Speler 1 gooit met de dobbelsteen. Het aantal ogen dat boven ligt, duid het rijtje aan, die ze van hun eigen piramide op mogen eten. Dus gooi je 1, dan mag rijtje 1 (dat uit 1 pepernoot bestaat) opgegeten worden. Daarna gooit de volgende speler enz. Gooit er een speler het aantal ogen dat al opgegeten is, heeft hij/zij pech. Wie heeft als eerste zijn pepernotenpiramide opgepeuzeld?

Benodigd materiaal

  • Grote zakken pepernoten
  • Voor ieder groepje een dobbelsteen

Veiligheid

Zorg dat de tafel goed is schoongemaakt.

Tips

De pepernoten kan ook vervangen worden met ander snoep of etens waren.

Lees 1155 keer Laatst aangepast op donderdag, 05 november 2020 08:40
Log in om reacties te plaatsen