maandag, 11 mei 2020 21:01

De taal in de jungle

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Welpen onderzoeken of dieren met elkaar praten en proberen met hen in gesprek te komen.

Beschrijving van de activiteit

Akela begluurt regelmatig de mensen van de Gondastam die in Haveli wonen. Hij heeft gezien dat mensen met huisdieren vaak tegen hun huisdier praten. Daarnaast praten Mowgli en Shanti ook met de dieren uit de horde, maar praten mensen ook tegen de kikkers en de mieren die zij tegenkomen? Van de in 1228 heilig verklaarde Franciscus van Assisi wordt gezegd dat hij met wilde dieren kon praten. Natuurlijk wil Akela dit ook proberen met alle welpen. Door dichtbij dieren te komen en door goed te observeren kunnen welpen erachter komen of dieren met elkaar praten en zo ja, of zij hun taal verstaan en zij met de dieren kunnen praten.

Zoek in de buurt een groene omgeving. Geef de welpen de instructie om individueel een plekje tussen de struiken of op het gras te kiezen waar ze zich fijn voelen en op ruime afstand van elkaar kunnen zitten. Deel aan ieder welp een potlood en een kaart uit met daarop 5 opdrachten en ruimte voor de antwoorden.

Opdrachten

  1. Zoek naar kleine diertjes en bekijk ze goed. Wat voor diertjes zijn het?
  2. Wat doen zij op dit moment?
  3. Praten zij met elkaar? Hoe weet je dat?
  4. Wat voor vraag zou je ze willen stellen?
  5. Stel je vraag hardop. Krijg je antwoord?

Roep de welpen na tien minuten terug. Bespreek de ervaringen. Hoe weten de welpen of een dier ze begrijpt?

Benodigd materiaal

  • Kaart met opdrachten en vragen
  • Potlood met gum
  • Iets om op te zitten

Veiligheid

Als de welpen in lang gras / onder struiken liggen, controleer dan op teken.

Lees 970 keer Laatst aangepast op zaterdag, 16 mei 2020 17:06
Meer in deze categorie: « Halloween Restaurant Pictionary »
Log in om reacties te plaatsen