dinsdag, 28 april 2020 21:53

Interactief verhaal

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een interactief verhaal en deel deze met anderen met deze gave tool. https://twinery.org/

Beschrijving van de activiteit

Ook vanuit thuis kan je vele avonturen beleven, of op zijn minst deze avonturen verzinnen, uitschrijven en door anderen laten lezen. Altijd al een verhaal willen schrijven, maar nooit de juiste aanpak gevonden hiervoor? Dan is deze activiteit echt een aanrader.

Het is heel makkelijk om een interactief verhaal te beginnen en je hebt er zelfs geen voorkennis voor nodig. Wat wel helpt is een goede dosis creativiteit, want het is heel leuk om je verhaal steeds verder uit te breiden. Kader daarom het verhaal goed af zodat je niet teveel hooi op je vork neemt doordat het verhaal te groot wordt. Er zijn veel voorbeeldverhalen op het internet te vinden waar je inspiratie uit kan halen.

Als je verhaal af is, stuur je deze natuurlijk door naar iedereen om je "kunstwerk" door anderen te laten lezen. Kunnen zij het mysterie van je verhaal ontcijferen en komen ze direct uit bij de eindscène?

Benodigd materiaal

  • Internet
  • De tool op https://twinery.org/
  • (niet nodig: kennis van programmeren, maar je kan het wel gebruiken als je dat wil)

Tips

  • Vraag eens wat vaker om feedback door je verhaal bij anderen te laten testen zodat je verhaal goed loopt.
  • Maak er een wedstrijd van wie het leukste verhaal heeft geschreven.
Lees 1593 keer Laatst aangepast op woensdag, 16 september 2020 11:42
Log in om reacties te plaatsen