zondag, 19 april 2020 14:16

Oe bekijkt het waterleven (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

We gaan uitzoeken welke dieren er allemaal in het water wonen.

Beschrijving van de activiteit

Met het mooie weer in de jungle besluiten de welpen te gaan spelen bij de Talaab poel. Na flink wat stoeien en ravotten komen de welpen Oe tegen. Oe zit rustig aan de waterkant naar het water te staren. De welpen komen bij Oe zitten en na enige tijd vraagt één welp: Wat ben je aan het doen Oe? 
"Ik kijk naar al het leven in dat zich in de poel afspeelt." De welpen kijken allemaal naar het water. "Ik zie helemaal niets hoor" zegt een andere welp. Je rustig blijven kijken. Hoe langer je kijk hoe meer je zult zien. 

Ga samen met je welpen op zoek naar waterdiertjes. Met een schepnet kun je waterdieren in een bak doen en die kun je daarna rustig bekijken. Met behulp van een zoekkaart kun je achterhalen welke dieren je gevonden hebt. Denk eraan om de diertjes na het programma weer terug te zetten in de poel.

  • Op deze site wordt uitgelegd hoe je waterdiertjes het beste kunt vangen.
  • Op deze site kun je zoekkaarten vinden voor waterdiertjes.

Benodigd materiaal

  • Schepnetten
  • Bakken
  • Vergrootglazen
  • Zoekkaarten 

Veiligheid

  • Let op bij het water en denk aan de veiligheid van de waterdiertjes.

Tips

Lees 1223 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 09:35
Log in om reacties te plaatsen