maandag, 03 februari 2020 10:19

Takken tentoonstelling

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een tentoonstelling van takken met wonderlijke begroeiing.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers.

Bas Bos loopt met een vergrootglas in het bos als Stuiter eer aan komt lopen. Stuiter is nieuwsgierig en wil graag weten wat Bas Bos daar an het doen is. Bas Bos verteld: Als een afgevallen tak een tijdje buiten blijft liggen groeien er vanzelf prachtige mosjes, korstmossen en schimmels op, die de tak als voedingsbodem gebruiken. De dode tak wordt op deze manier afgebroken en opgeruimd door de natuur. Als je met aandacht naar de wonderlijke begroeiing op zo’n tak kijkt, zie je steeds meer details. Prachtig om te zien.

Thema introductie welpen

Bagheera lig regelmatig bij de Talaab poel op een tak of omgevallen boom te slapen. Als hij daar zo ligt ziet hij de meest wonderlijke dingen groeien op de takken. Bagheera vertelt: Als een afgevallen tak een tijdje buiten blijft liggen groeien er vanzelf prachtige mosjes, korstmossen en schimmels op, die de tak als voedingsbodem gebruiken. De dode tak wordt op deze manier afgebroken en opgeruimd door de natuur. Als je met aandacht naar de wonderlijke begroeiing op zo’n tak kijkt, zie je steeds meer details. Prachtig om te zien.

De activiteit:

De jeugdleden zoeken buiten tussen de struiken en onder bomen op de grond naar afgevallen dode takken die begroeid zijn met mosjes, korstmossen en schimmels.

Ze bekijken de begroeiing op de tak nauwkeurig van dichtbij, met een vergrootglas of mini-microscoop om interessante details te ontdekken. De takken gaan voorzichtig mee naar het clubhuis.

Maak een tentoonstelling van de takken bij het clubhuis door ze bijvoorbeeld op een tafel uit te stallen. Leg er vergrootglazen of mini-microscoopjes bij zodat alle takken goed bekeken kunnen worden.

Opzoeken welke korstmossen gevonden zijn kan op https://www.verspreidingsatlas.nl/determinatie/korstmossen.

Leg de takken na de expositie weer terug in de natuur.

Benodigd materiaal

  • Zelf gevonden takken uit de natuur
  • Een tafel om de takken tentoon te stellen
  • Een vergrootglas of mini-microscoop

Veiligheid

Let op teken.

Tips

Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

Lees 1115 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 09:47
Meer in deze categorie: « Halloween Restaurant Ren je bol »
Log in om reacties te plaatsen