zondag, 17 november 2019 14:29

Insectenhut bouwen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Verschillende insecten in het bos ontdekken. 

Beschrijving van de activiteit

Ikke en Mang zijn gek op insecten en samen met Mowgli en Shanti zitten ze bij de Talaab poel te kijke welke insecten er leven. Bijvoorbeeld door onder een steen te kijken, onder de gevallen bladeren kijken of in het gras te liggen. 'Kijk hier is een dikke pissebed' ropt Shanti enthousiast. Mowgli komt een mierennest tegen en bekijkt deze met een vergrootglas. Wat een grappige beestjes zijn het eigenlijk

Daarna gaan de welpen in hun eigen nest een hut bouwen voor de insecten. Deze activiteiten kun je in het bos doen. Eerst verzamelen de welpen verschillende materialen uit de omgeving zoals schors, bladeren, takjes of steentjes. Wanneer dit niet beschikbaar is, kan je ook kurk gebruiken of houtsnippers van het tuincentrum. Daarna gaan ze met hun eigen fantasie een hut bouwen. De hut kan vrij klein blijven, het is immers voor insecten, maar zorg wel dat hij nog mobiel blijft zodat hij een mooi plekje rondom het clubhuis kan krijgen. Dit kan bijvoorbeeld door een ondergrond van een plank te nemen. 

Laat de welpen ook een naam voor hun hut bedenken en aan het eind van de opkomst de hut presenteren aan elkaar. 

Benodigd materiaal

  • Materiaal om een insecten hut mee te bouwen, verzamelen met de welpen.
  • Vergrootglas om insecten te bekijken van dichtbij.
  • Eventueel een plank als ondergrond.

Veiligheid

Let op insecten die kunnen steken. 

Tips

Lees 844 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 10:43
Log in om reacties te plaatsen