woensdag, 23 oktober 2019 13:07

Miniatuurbootje of vlot maken (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ga spelend varen met zelfgemaakte miniatuurbootjes van verschillende materialen. Of nog leuker, laat de welpen een vlot bouwen om zelf mee het water op te gaan!

Beschrijving van de activiteit

Jacala laat de welpen bij de Talaab poel een miniatuurbootje maken en de welpen bedenken zelf met welk materiaal ze het bootje willen maken, klein of groot.

Je kunt een klein bootje maken met een walnotendop, een bootje vouwen van papier, een plankje gebruiken, een schuursponsje, lege petflessen, kurken, lege botervlootjes of iets laten zoeken in de natuur. Natuurlijk moet het een mooi bootje worden, zo mogelijk met een mast, zeil en een vlag erop.

Als de bootjes af zijn gaan de welpen met Jacala naar ondiep water van de Talaabpoel om de bootjes te testen. Welke bootjes blijven drijven?

Als er stroming is kun je een botenrace houden. Hoeveel km per uur is de stroming? Laat een bootje met de stroming meevaren, meet een bepaalde afstand en de tijd dat een bootje erover doet om die afstand af te leggen. Bijvoorbeeld 20 meter in 15 seconden is 4,8 km per uur. Hoe lang doen de welpen erover om 20 meter af te leggen, met andere woorden hoeveel km per uur kunnen zij rennen?

Als het voorwerp minder weegt dan het water eronder, dan drijft het. Behalve het gewicht kan ook de oppervlaktespanning een rol spelen. Zo blijft een bal gemaakt van klei niet drijven, maar als je er een schaaltje van maakt wel.

Benodigd materiaal

  • Verschillende materialen mogelijk. Bijvoorbeeld: stevig papier, walnotendoppen, plankjes, schuursponsjes, kurken, petflessen, lege botervlootjes etc.
  • Eventueel verschillende voorwerpen en een waterbak

Veiligheid

Tips

  • Deze activiteit is geschikt voor het insigne Waterkunstwerk.
  • Voor een echt avontuur maken de kinderen zelf een vlot. Dit kan vrij eenvoudig door twee pallets aan de onderkant te vullen met lege melkpakken en vervolgens de twee pallets aan elkaar te binden met de melkpakken ertussen. Zorg dat de melkpakken niet kunnen wegdrijven. Door de lucht in de melkpakken blijft het pallet drijven, ook met een welp erop. Je hebt een peddel nodig om te kunnen varen. Benodigdheden: 2 pallets, een heleboel lege (melk)pakken, enkele spanbanden, een peddel
  • Koppel hier een opkomst aan over drijven en zinken. Neem een bak water en verschillende voorwerpen, wat blijft drijven en wat niet? Hoe zou dat komen?
Lees 2280 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 november 2021 17:49
Log in om reacties te plaatsen