zondag, 20 oktober 2019 15:04

Kijkje bij andere speltakken

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Roverscouts helpen bij alle speltakken een paar opkomsten mee.

Beschrijving van de activiteit

Roverscouts zijn de leiding van de zeer nabije toekomst. Om hen warm te laten lopen voor de verschillende functies die Scouting heeft gaan ze bij alle speltakken Bij elke speltak lopen ze 2 of 3 opkomsten mee.

De 1e opkomst

Deze opkomst is een kennismaking met de huidige leden. De roverscouts assisteren daar waar nodig het huidige leiding team. Eventueel verzorgen ze een klein onderdeel van de opkomst.

De 2e opkomst

Deze opkomst verzorgen ze een gedeelte of de volledige opkomst.

De 3e opkomst en daarna

Nu gaan ze bij de volgende speltak kijken waarbij ze weer stukje van de opkomst verzorgen.

Als iedereen een keer bij elke speltak zijn geweest en hebben kennis gemaakt met de overige taken die er binnen een groep zijn zoals het stichtingsbestuur, gebouw en materiaal beheerder enzovoort, komen de roverscouts in hun eigen opkomst er gezamenlijk weer op terug. Tijdens deze opkomst bespreken de roverscouts wat het hen heeft gebracht, welke speltak spreekt hun het meeste aan, Is dit de zelfde als dat ze aan het begin van het traject dachten enz.

Benodigd materiaal

Geen materiaal benodigd.

Tips

Betrek de groepsbegeleider in dit traject. Hij kan ook eventueel het vervolg traject inzetten.

Lees 820 keer Laatst aangepast op maandag, 21 oktober 2019 16:59
Log in om reacties te plaatsen