maandag, 31 augustus 2015 02:00

Sporen in de sneeuw

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het is koud buiten en er is nu zelfs sneeuw gevallen. Baloe ligt al een paar weken in zijn hol te slapen. Shanti is dol op de witte wereld. In de sneeuw ziet ze een hele hoop kleine en grote sporen. Ze roept Mowgli erbij en samen gaan ze onderzoeken van wie welke sporen zijn. Herkennen welke sporen bij welke dieren horen. Welke dieren zijn er nu niet in winterslaap?

Beschrijving van de activiteit

Per nest gaan de welpen een tocht lopen in de buurt zoals in een parkje, bos of stukje ongerepte sneeuw op zoek naar sporen. Niet alleen pootafdrukken zijn sporen van wakkere dieren. Welke sporen laten dieren nog meer achter? Aan de hand van zoekkaarten kunnen de welpen proberen er achter te komen welke dieren hier gegeten hebben.

Voorbereidingstijd

15 tot 30 min aan zoekkaarten printen/kopen en mooie wandelplek uitzoeken.

Benodigd materiaal

Lees 2226 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 19:39
Log in om reacties te plaatsen