zondag, 22 september 2019 12:39

Kerstboom versieren in verpleegtehuis

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Met de jeugdleden een afdeling in een verpleegtehuis versieren voor de feestdagen.

Beschrijving van de activiteit

Introductie bevers:

Op hert dorpsplein in Hotsjietonia staat een hele grote kerstboom. Alle inwoners van de Hotsjietonia saan te kijken. Stuiter vind hem heel mooi. Noa verteld dat het in aanliggende verzorgingsflat er af en toe anders aan toe gaat. Diegene die daar werken hebben het soms te druk om daar een mooie boom neer te zetten. Stuiter vind dat maar raar. een mooie boom hoort bij de kerst. Noa stelt voor om te helpen met het versieren van de boom. Iedereen in Hotsjietonia gaat helpen.

Introductie welpen:

In Haveli staat een verzorgingsflat voor oudere en zieke inwoners. Alle welpen gaan in dit verzorgingstehuis helpen om het in mooie kerstversieringen te krijgen.

Algemeene uitleg:

Leg contact met een verpleegtehuis of andere zorginstelling, en vraag hen of je met je speltak langs kunt komen om er één of meerdere afdelingen door jou speltak / groep versierd mogen worden voor de feestdagen.

Zodra er goedkeuring is ga je er tijdens je opkomst heen en versier je de afdeling. Dit kan door de speltak alleen gedaan worden maar ook samen met de bewoners.

Spreek met het verpleegtehuis duidelijk af wat er van jullie veracht wordt en wat jullie van het verpleegtehuis kunt verwachten. Denk aan van wanneer tot wanneer jullie komen versieren, wie de versieringen leverd, wie het drinken regelt, welke afdelingen er worden versierd, of de bewoners mee helpen of niet, enzovoort.

Variaties:

Veel mensen kunnen het in de laatste weken an het jaar, of vlak voor / in de zomerperiode waarderen als ze een (kerst) kaartje krijgen

Benodigd materiaal

Kerstversieringen, zoals

  • Kerstboom(en)
  • Slingers
  • Ballen en piek
  • Kerststal met inbewoners

Tips

  • Bij een grote groep kun je er voor kiezen om de groep op te delen en elk een afdeling te versieren of een combinatie met de kaarten maak actie te doen.
  • In overleg kan je er ook voor kiezen dat er raamschilderingen gemaakt kunnen worden met plakkaat verf.
Lees 1108 keer Laatst aangepast op zondag, 03 november 2019 11:54
Log in om reacties te plaatsen