maandag, 21 oktober 2019 09:34

Levend bever en Co.

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zo veel mogelijk punten behalen door verschillende opdrachten te doen.

Beschrijving van de activiteit

Het spel is gelijk aan Party en co, maar dan volledig in bever thema met een XXXL bord in de vorm van Hotsjietonia met de huizen van de verschillende figuren als startpunten. De voetstappen in verschillende kleuren zijn groot genoeg om levende pionnen te gebruiken, zoals leiding of kinderen. Andere pionnen kunnen ook gewoon nogsteeds. Je kan punten verdienen met: het proef spel, wie wat ben ik? Uitbeelden, tekenen maar en de uitdaging. De groepsopdracht is om even gezellig met z'n allen een spel te doen.

Knutselen

Voor we het spel kunnen spelen gaan we een de punten knutselen. Deze hebben verschillende vormen en mogen de bevers met de hulp van de leiding zelf maken. Iedereen maakt er minimaal 5. Dus teken, kleur en versier er maar lekker op los.

Het spel

De groep wordt in 4 groepen verdeeld van 5-6 bevers die ieder een leiding (levende pion) toegewezen krijgen. Alle levende pionnen beginnen in hun eigen huis in Hotsjietonia. De groepen gooien om de beurt met de dobbelsteen, zodat hun pion verplaats op het bord.

Het bord is verdeeld in 6 spel categorieën

 • Tekenen maar
 • Het proefspel
 • Uitbeelden
 • Rara wie of wat ben ik
 • De uitdaging
 • De groepsopdracht

Het vakje waar je op komt is wat je moet doen. Kom je op een van de huizen van de personen uit Hotsjietonia mag je nog een keer dobbelen. Voer je de opdracht goed uit verdien je en beverbits. Als je niet luistert naar de leiding of vals speel verlies je een beverbits. Het doel is om uiteindelijk met je groepje zoveel mogelijk beverbits te verzamelen voor de eind tijd.

De opdrachten

Tekenen maar

Een iemand van het groepje krijgt een plaatje met eronder wat het is te zien. Hij/zij tekent dit met krijt op het bord en de rest van het groepje moet raden wat het is met hulp van de levende leiding pion. Je mag 3 keer raden.

Het proefspel

En kind uit het groepje krijgt een blinddoek voor. Er wordt dan iets in zijn/haar mond gestopt en moet raden wat hij/zij in de mond heeft. Je mag 3 keer raden.

Uitbeelden

Een iemand uit het groepje krijgt een plaatje met eronder het beroep of de activiteit te zien. Hij/zij beeld dit uit aan de rest van het groepje en moeten raden wat uitgebeeld wordt. Je mag 3 keer raden.

Rara wie of wat ben ik

Een iemand uit het groepje krijgt een hoofdband op waar een kaartje in wordt gestopt. Hij/zij stelt dan vragen aan het groepje die met ja en nee beantwoord worden. Het is dan de taak aan hem/haar om te raden wie of wat hij/zij is. Je mag 3 keer raden.

De uitdaging

Als groepje trek je een kaartje met een opdracht die je allemaal moet uitoefenen.

De groepsopdracht

Gezamenlijk spel met alle bevers. Hier zijn geen beverbits te verdienen.

Benodigd materiaal

Knutselen van de beverbits

 • Karton
 • Schaar
 • Stiften
 • Versiering

Spel

 • XXXL Hotsjietonia bord met alle huizen van de bewoners
 • Bever en co bord XXL van voetstappen in 6 verschillende kleuren maatje 52 (hoe meer stappen hoe groter je het bord kan maken)
 • 150x Opdracht kaarten (in 5 categorieën)
 • 100 tot 125 beverbits
 • 4x Levende pionnen (mens of ding)
 • Grote dobbelsteen

Proefspel

 • 30x Opdracht kaarten
 • Blinddoek
 • 15x Eetbare dingen (x2)

Tekenen maar

 • 30x Opdracht kaarten
 • Krijtbord
 • Krijt

Rara wat of wat ben ik

 • 30x Opdracht kaarten
 • Hoofdband

Uitbeelden

 • 30 Opdracht kaarten

De uitdaging

 • 30 Opdracht kaarten

Tips

 • Hoe meer voetstappen je hebt hoe groter je het speelbord kan maken.
 • Kaartjes in de bijlage kan je aanpassen naar de intresses van je doelgroep.
Lees 1520 keer Laatst aangepast op woensdag, 31 maart 2021 10:51
Log in om reacties te plaatsen