zondag, 24 maart 2019 12:08

Navigeren op het water in de nacht (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Navigeren in de nacht is een uitgewerkt programma voor waterscouts vanaf 11 jaar, dat je in het scoutslokaal kunt doen als het donker is. Je kunt het gebruiken om te leren hoe de scouts op het water moeten navigeren als het donker is.

Beschrijving van de activiteit

Doe in elk jampotje een waxinelichtje en maak verschillende lichten in de kleuren wit, rood en groen. Zet in het scoutslokaal een vaarroute uit met de blauwe doeken, de speelgoedbootjes en eventuele andere materialen. Oefen van tevoren met de scouts welke lichten waarvoor gebruikt worden. Denk aan boordverlichting van schepen, slepers, zeilboten, maar ook havenverlichting, verlichte betonning en andere lichten. Stel nu de lichten op langs de route en verduister het lokaal. Laat de scouts de route "varen" en op papier noteren wie ze zijn tegengekomen. Of laat ze in teamverband opdrachten uitvoeren.

Laat ze vragen beantwoorden als

 1. Wie heeft voorrang?
 2. Waar is de haveningang?
 3. Als er stroming staat, welke koers volg je dan?

Benodigd materiaal

 • Waxinelichtjes
 • Jampotjes
 • Dunne gekleurde stof of vloeipapier
 • Speelgoedbootjes
 • Blauwe lange doeken
 • Pen en papier
 • Naslagwerk zoals BPR.

Veiligheid

 •  

Tips

 • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

  • Reglementen (BPR Lichten)
  • Reglementen (BPR Lichten)
  • Reglementen (BPR Lichten)
  • (CWO KB 1,2,3 Eisen Theorie)
  • (CWO RB 1,2,3 Eisen Theorie)
  • (CWO BB 1,2,3 Eisen Theorie)

Lees 1298 keer Laatst aangepast op woensdag, 20 oktober 2021 23:27
Log in om reacties te plaatsen