maandag, 31 augustus 2015 02:00

Indianen: een vredespijp krijg je niet zomaar!

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Binnen het thema "Indianen" andere ervaring opdoen dan de bekende tochttechnieken met als doel de tocht goed af te leggen en de opdrachten te vervullen.

Beschrijving van de activiteit

De bedoeling is dat de ploegen een tocht gaan lopen waarbij ze gebruik gaan maken van minder bekende tochttechnieken. Onderweg kun je ze opdrachten laten vervullen om een elke keer een deel van een vredespijp te verdienen. Ok ze vinden aan het eind van iedere routetechniek een deel van de vredespijp met daarbij de aanwijzing voor de nieuwe routetechnieken. Elke keer kan de ploeg een deel van de vredespijp verdienen: de kop, de steel, de benodigde veren, de benodigde kralen, etc. Aan het eind van de tocht zouden ze een volledige vredespijp in elkaar moeten kunnen zetten en deze als totem in het lokaal kunnen plaatsen.

De volgende routetechnieken zou je kunnen gebruiken:

  • Natuursporen.
  • Geursporen.
  • Maankompas.
  • Spoortekens.
  • Etc.

Voorbereidingstijd

Circa 3 uur. De meeste tijd is nodig voor het uitzetten van de route.

Benodigd materiaal

  • De vredespijp onderdelen.
  • De materialen voor de verschillende routetechnieken.
  • Eventuele opdrachten voor onderweg.
  • Noodenvelop met daarin een hulpaanwijzing voor ieder gedeelte van de route.

Tips

Lees 3143 keer Laatst aangepast op zaterdag, 05 december 2020 10:41
Log in om reacties te plaatsen