zondag, 18 november 2018 12:22

Live Boscam

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Nachtdieren zie je normaal gesproken overdag niet, maar ze zijn er wel. Daarom gaan we ze vastleggen met een live boscam en ontdekken we wie we allemaal tegenkomen.

Beschrijving van de activiteit

Stap 1: Het kopen van de boscam

Op internet zijn opties te vinden voor het kopen van een boscam. Dit is geen goedkope investering, maar als je het in perspectief ziet is het zeker de moeite waard. De boscam gaat namelijk jaren mee en kan dus vaker gebruikt worden, ook mogelijk door andere speltakken en andere doeleinden. Overleg met je stam hoe dit binnen jullie budget past.

Stap 2: Het plaatsen van de boscam

De locatie van de boscam is erg belangrijk om je slagingskans een dier vast te leggen groter te maken. Bij afgelegen bosranden is vaak veel activiteit. Vraag aan de plaatselijke boswachter of natuurbeheerder welke plekken bij jou mogelijk goede locaties zijn. Misschien is een plek rond het terrein van je clubhuis ook wel geschikt, of heb je zelf al een andere goede optie in gedachten. Zorg voor toestemming om de boscam te plaatsen indien nodig.

Stap 3: Het vastleggen van de dieren

Zorg voor een gave plek, bijvoorbeeld op de website van je groep of op social media, om de gespotte dieren in de spotlight te zetten. Hier vat je samen in een mooi stukje met foto's en filmpjes wie je allemaal bent tegen gekomen.

Benodigd materiaal

  • Boscam
  • Publicatiemogelijkheid op je website of social media

Veiligheid

Verstoor de dieren zelf zo min mogelijk. Je begeeft je immers in "hun huis".

Tips

  • In de lente zijn er meer dieren die meer actief zijn, dus dan is je slagingskans het grootst. Begin daarom met de voorbereiding van deze activiteit alvast in de winter.
  • Maak een vogelhuisje waar een vogelfamile zich kan nestelen. Dan heb je het halve jaar leuke beelden met eieren die worden gelegd en later uitkomen.
Lees 1755 keer Laatst aangepast op woensdag, 10 april 2019 12:59
Log in om reacties te plaatsen