zondag, 08 april 2018 13:30

Verband memory

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De verschillende soorten verband leren herkennen op een speelse manier.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie:

Rozemarijn heeft de grote tafel in de woonkamer vol liggen met pleisters en verbanden. Stuiter komt er nieuwsgierig bijstaan en vraagt waar Rozemarijn mee bezig is. Rozemarijn legt uit: In de verbandtrommel zitten allerlei materialen die we gebruiken als er kleine en iets grotere ongelukjes gebeuren, zoals pleisters als je een wondje hebt. En vandaag is Rozemarijn de verbandtrommel aan het controleren of er van alles er nog wel voldoende inzit en Stuiter kan daar wel erg goed bij helpen!

Vind de twee dezelfde verbandjes onder de theedoek. Na een korte uitleg van de verschillende verbandjes, mogen de bevers 30 seconden kijken. Daarna wijst de bever op de theedoek en laat de leiding alles onder de theedoek zien. Als het goed is krijgt de bever dat verband, maar is het fout dan gaat de beurt naar de volgende bever. Maar weten ze ook waar het gebruikt voor wordt? Laat de bever raden en vertel vervolgens hoe het werkt. Aan het einde van het spel wordt er gekeken naar wie de meeste voorwerpen heeft geraden.

Maak voor dit spel groepjes van tussen de 3 en 6 bevers. Bij grotere groepen moeten de bevers langer wachten voor ze aan de beurt zijn. Zorg dus dat je genoeg materiaal hebt voor alle groepjes.

Benodigd materiaal

Voor 2 groepjes:

  • 4x Rolletjes verband (klein)
  • 4x Rolletjes verband(groot)
  • 4x Zestientjes
  • 4x 10x10cm gaasje
  • 4x Fingerbob
  • 4x Metaline gaas
  • 4x Wondsnelverband

Tips

  • Verdeel het wat hogere en dikkere verband goed zodat het goed te onderscheiden valt.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 3 Goede gezondheid en welzijn.

Aanvullende informatie

Lees 1939 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 12:38
Log in om reacties te plaatsen